معاون آموزشی دانشگاه: ضرورت مرجعیت علمی در برخی گرایش های پرستاری

  • PDF

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد بر ضرورت مرجعیت علمی در برخی گرایش ها رشته پرستاری تاکید کرد.

به گزارش وب دا، دکتر فریبرز ثمینی در دیدار با جمعی از اعضای هیات علمی و نمایندگان پرستاری در دانشکده پرستاری و مامایی صداقت کاری را رمز موفقیت ویکی از مهم ترین اصول در حرفه پرستاری برشمرد و ادامه داد : ضرورت مرجعیت علمی در برخی گرایش ها ، ارتقای اعتماد به نفس حرفه ای و هویتی برای پرستاران و الزام اصولی بازآموزی،  مواردی هستند که بایستی برای آن تلاش و ممارست کرد .

وی روز پرستار را روز اخلاص، از خود گذشتگی، درخشش ایمان و تجلی انسانیت برشمرد وافزود: رسیدن به تعالی و کمال طریقی می خواهد که بهترین مسیر آن علم، عمل و نوع دوستی است و این همان مسیری است که خدا برای برخی افراد بر می گزیند و پرستاران همان برگزیدگانی هستند که با جدیت، توانایی و تواضع درد و آلام  را تسکین می دهند .

در این نشست، دکتر حیدری رئیس دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با ارائه توضیحاتی در خصوص کیفیت و کمیت فضای آموزشی و تناسب تعداد دانشجویان و اعضای هیات علمی دانشکده، اظهار کرد : این دانشکده با تمام مشکلات و کمبودهای موجود یکی از سه دانشکده برتر کشور است که بر اساس شاخص های عینی توانمندی های مطلوبی دارد.

همچنین مدیران گروه های دانشکده پرستاری و مامایی و نمایندگان حرفه پرستاری حاضردر این نشست در خصوص زیرساختهای لازم برای مرجعیت علمی، کمبود و فرسودگی فضای فیزیکی و  تبعات روانی آن در روند آموزش ، جایگاه حرفه ای پرستاران در امور بالینی، آموزش مداوم پرسنل و جذب هیات علمی با در نظر گرفتن اهداف عالی آموزشی، به بیان نظرات وپیشنهادات خود پرداخته و ابراز امیدواری کردند تصمیم های راهگشایی برای این دانشکده تدبیر شود.

 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.