طرح‌های پژوهشی برتر مرتبط با حوزه آموزش پزشکی گرنت دریافت می کنند

  • PDF

 پنجمین فراخوان مرکز ملی تحقیقات راهبردی آموزش علوم پزشکی منتشر شد.

به گزارش وب دا، در این فراخوان 14 اولویت گرنت پژوهشی در قالب کمیته های مدیریت و رهبری، روانشناختی شناختی و ارزشیابی تدوین شده است و پژوهشگران و علاقه‌مندان تا ۱۵ اسفند ماه ۹۸ فرصت دارند طرح‌های پژوهشی خود را به مرکز ملی تحقیقات راهبردی آموزش علوم پزشکی ارسال و در صورت برتر شدن، گرنت دریافت کنند.

طراحی و استقرار الگوی واگذاری اختیارات و مسئولیت های ستاد وزارتی، به کلان مناطق آمایشی،طراحی و استقرار نظام مدیریت و اقدام هماهنگ در سطح کلان منطقه،طراحی و استقرار الگوی یکپارچه سازی و ادغام کارکردی گروه های علمی (آموزشی و پژوهشی) مرتبط در سطح هر کلان منطقه،تدوین سند آمایش سرزمینی کلان مناطق و دانشگاه ها،بررسی سازوکار ارتقا سرمایه اجتماعی و افزایش تعامل اعضای هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی،بررسی سازوکار های استقرار جامعه دانایی محور با محوریت کارکردهای اعضای هیأت علمی دانشگاه های علوم پزشکی،تدوین چارچوب تصدی گری و برونسپاری فعالیت ها در دانشگاه های علوم پزشکی،ارایه راهکارهای گسترش عدالت در آموزش پزشکی،مدل سازی خطاهای پزشکی منجر به فوت در بیمارستان های دانشگاهی و ارایه راهکارهای جلوگیری از این خطاها،تبیین مفهوم سواد آینده و ارایه راهکارهای ارتقای سواد آینده در گروه های هدف حوزه علوم پزشکی کشور از جمله اولویت های کمیته مدیریت و رهبری است.

واکاوی و طراحی الگوی انگیزش اعضای هیأت علمی دانشگاه های علوم پزشکی و بررسی و آسیب شناسی وفاداری سازمانی و ماندگاری اعضای هیأت علمی دانشگاه های علوم پزشکی اولویت های کمیته روانشناسی شناختی و ارزشیابی اجرای بسته های طرح تحول در ارتقای کیفیت آموزش از دیدگاه ذینفعان و ارزشیابی اجرای بسته های طرح تحول در ارتقای کیفیت آموزش از دیدگاه کارشناسان و خبرگان حوزه آموزش از اولویت های کمیته روانشناسی شناختی است.

به سبب اهمیت موضوعات پژوهشی، علاوه بر دریافت پروپوزال طرح‌های پژوهشی، از نتایج مطالعات اتمام یافته در موضوعات گفته شده، مشروط به آنکه قبلا از محل دیگری منابع مالی دریافت نکرده باشند، حمایت می‌شود. لذا، پژوهشگرانی که پیش از این، پژوهش‌هایی را در ارتباط با هر یک از موضوعات اعلام شده انجام داده‌اند، می‌توانند جهت برخورداری از حمایت‌های مالی ، خلاصه اجرایی طرح خود را با استفاده از چارچوب موجود بر روی سایت نصر تا تاریخ اول خرداد سال 99  به رایانامه این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید%20">این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ارسال کنند.

لازم به ذکر است، داوطلبان می‌توانند جـهت نام نویسی و ارسـال طرح‌های پژوهشی، به سامانه پژوهشی نصر به نشانی rms.nasrme.ac.ir مراجعه کنند.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.