ارائه دستورالعمل های پیشگیرانه در کمیته علمی مبارزه با کرونا

  • PDF

حمایت بنیاد ملی نخبگان از پایان‌نامه‌ها و رساله‌های دانشجویان در موضوعات اجتماعیمعاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد:کمیته علمی پیشگیری از شیوع کرونا در قالب دستورالعمل های پیشگیرانه ای که با حضور اساتید رشته های مختلف تدوین می شود در بسیج ملی مبارزه با کرونا شرکت می کنند.

دکتر ثمینی، در گفتگو با وب دا، با اشاره به اینکه کارگروه پیشگیری و کنترل ویروس کووید-19 توسط دکتر بحرینی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد ایجاد شده است، ابراز کرد: کمیته علمی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا نیز با حضور اساتید از رشته های مختلف عفونی، اپیدمیولوژی، ویروس شناسی، فوق تخصص ریه و معاونت درمانی و بهداشتی و آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ایجاد شده است که تمام دستورالعمل های پیشگیرانه در این کارگروه تدوین و به کمیته اجرایی ابلاغ می شود.

وی با اشاره به اینکه برای طرح مسدود نمودن موقت درب های حرم رضوی، محدود کردن مساجد و چگونگی ضدعفونی کردن مساجد ، تعطیلی ادارات و دانشگاه ها، محدودیت ورود به شهر مشهد  پروتکل های لازم تهیه و به کمیته اجرایی واستانداری ارسال شده است، بیان کرد: کمیته علمی وظیفه بررسی اپیدمیولوژی بیماری را بر عهده دارد و مطالب این کارگروه را به استانداری ارائه می دهد.

دکتر ثمینی ابراز کرد: آستان قدس رضوی و تمامی سازمان های مربوطه همکاری لازم را دارند و دستورالعمل ها بر مبنای دادهای کمیته های علمی صادر می شود.

وی ادامه داد: اساتید کمیته علمی در قالب سه کارگروه آمار و اطلاع رسانی، آموزش، کاهش اضطراب برای مقابله با بیماری کرونا فعالیت می کنند.

دکتر ثمینی بیان کرد: در حال حاضر تحقیقات در زمینه درمان قطعی این بیماری ادامه دارد و از درمان های  پیشنهادی برای این موضوع استفاده می شود.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.