برگزاری آزمون های لغو شده کشوری از تیرماه

  • PDF

انتصاب رئیس گروه بهبود تغذیه معاونت بهداشت دانشگاه بعنوان ناظر کشوری مشاوره تغذیه سامانه 4030قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت اظهار کرد: آزمون های ملی کشوری که در اسفندماه به دلیل شرایط پیش آمده، ملغی اعلام شد، از پنجم تیرماه با رعایت پروتکل های بهداشتی مربوطه آغاز شده و تا پایان شهریورماه تمامی آزمون های ملی و کشوری که در برنامه داریم را براساس جدول زمان بندی اعلام شده، برگزار خواهیم کرد.

به گزارش وب دا، دکتر حمید اکبری درخصوص شرایط دانشجویان در ترم تحصیلی جاری، گفت: به لحاظ شرایط پیش آمده، دانشجویانی که تمایل داشته باشند بعضی از دروس و یا حتی کل ترم جاری را حذف کنند، این امکان را خواهند داشت و این ترم جزو سنوات تحصیلی شان محسوب نخواهد شد، یعنی چنانچه خود دانشجو متقاضی باشد، می تواند بدون اینکه در سنوات تحصیلی اش درج شود، در این ترم از مرخصی استفاده کند.

وی افزود: با شیوع ویروس کرونا، تاکنون آموزش های مجازی در مقاطع مختلف با کیفیت مطلوب ارائه شده است، البته در مقاطع تحصیلات تکمیلی، آموزش های لازم به صورت حضوری و الکترونیک ارائه شده است، در سایر مقاطع نیز سعی شده از فرصت پیش آمده برای ارتقا و توسعه سایر روش های آموزشی، حداکثر بهره را ببریم.

وی افزود: امیدواریم در صورت موافقت و تایید ستاد مدیریت بیماری کرونا، بعداز ماه مبارک رمضان، بتوانیم در فرصت باقی مانده، کلاس های عملی و حضوری و همچنین، کلاس های جبرانی و رفع اشکال برای دروسی که به صورت مجازی برگزار شده، تشکیل داده و از ابتدا تا نیمه مردادماه نیز آزمون های پایان ترم را برگزار کنیم.

امکان برگزاری جلسه دفاع به صورت الکترونیک و غیرحضوری

وی گفت: افرادی که در آستانه فراغت از تحصیل بودند و این شرایط نیز در کارشان خلل ایجاد کرد، می توانند جلسه دفاع را به صورت الکترونیک و غیرحضوری برگزار کنند و همچنین، عزیزانی که چند واحد باقی مانده داشتند و تصور می کردند با ترم تابستانه می توانند این چند واحد را پشت سر گذاشته و تا پایان تابستان فارغ التحصیل شوند نیز تسهیلات خاصی درنظر گرفته شده تا این افراد بتوانند در تابستان واحدها را پاس کنند، به این صورت که دانشگاه های ما در تابستان نیز به صورت الکترونیک در فرصت باقی مانده تا پایان شهریور، برای عزیزانی که می توانند با گذراندن همان چند واحد فارغ التحصیل شوند، این دروس را به صورت الکترونیک ارائه دهند.

در نظر گرفتن سوابق تحصیلی به جای برگزاری آزمون های میان دوره

قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت در پایان بیان کرد: همچنین، برخی از آزمون های میان دوره مانند، آزمون پیش کارورزی و علوم پایه که برای ارتقای مرتبه باید برگزار می شد نیز تنها این ترم براساس سوابق تحصیلی خواهد بود و افراد براین اساس به مرتبه بعدی ارتقا پیدا کرده و معطل برگزاری آزمون نخواهند شد.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.