معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد:با تلاش مدافعان سلامت دستاوردهای خوبی در بحث مبارزه با کرونا داشتیم

  • PDF

ارائه دستورالعمل های پیشگیرانه در کمیته علمی مبارزه با کرونامعاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: با تلاش مدافعان سلامت دستاوردهای خوبی در بحث مبارزه با کرونا داشتیم و عملکرد دانشگاه مورد تقدیر مسئولان ارشد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار گرفته است.

دکتر فریبرز ثمینی در گفت‌وگو با خبرنگار وب دا، خاطر نشان کرد: همزمان با شیوع ویروس کرونا در کشور، فعالیت‌های آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در چند حیطه طبقه‌بندی شده و کمیته علمی مدیریت پیشگیری کرونا در ۳ کارگروه تخصصی آمار و اطلاع‌رسانی، آموزش و کاهش ترس و اضطراب در جامعه فعال شده است.

وی افزود: تعداد ۲۵ نفر شامل معاون بهداشت، درمان، رئیس دانشکده و متخصصان ریه، عفونی، پزشکی اجتماعی، پاندمی، ایمونولوژیست و آمار زیستی عضو این کمیته هستند و در کارگروه‌ها در زمینه‌های اختصاصی و علمی ارائه پیشنهاد دارند که در جلسه اصلی به بحث گذاشته می‌شود و دستورالعمل های آن به ریاست دانشگاه جهت ابلاغ ارائه می‌شود.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد درخصوص دستورالعمل مصوب و ارسالی کمیته علمی ستاد مبارزه با کرونا، گفت: از جمله دستورالعمل های ارسالی می‌توان به تعطیلی حرم مطهر رضوی و مساجد، مدارس، دانشگاه‌ها و مشاغل پرخطر اشاره کرد و جا دارد که در این خصوص از همراهی و همکاری نماینده ولی فقیه، تولیت آستان قدس رضوی و استاندار تقدیر و تشکر کنیم؛ خوشبختانه با همراهی جمعی شاهد آن هستیم که خراسان رضوی به برکت امام هشتم (ع) بهترین عملکرد را داشته است.

دکتر ثمینی تصریح کرد: با تلاش مدافعان سلامت دستاوردهای خوبی در بحث مبارزه با کرونا داشتیم و در حوزه آموزش نیز وبینارهای تخصصی با حضور مسئولان وزارت بهداشت و اعضای ستاد ملی مبارزه با کرونا را داریم؛ همچنین آموزش مجازی در راستای حفظ سلامت اساتید و دانشجویان، جایگزین آموزش حضوری شده و دروس مختلف در سامانه وزارتی نوید قرار گرفته و نتیجه کار هم بسیارخوب بوده است.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه در جهت تامین تجهیزات فردی و درمانی اقدامات موثری از سوی این معاونت صورت پذیرفت، خاطرنشان کرد: با همکاری معاونت‌های بهداشت و درمان و رئیس و معاونان دانشکده پزشکی بهترین عملکرد را در بحث پیشگیری و درمان کرونا داشتیم .

ثمینی بیان کرد: مسائل تشویقی و ارتقاء مدافعان سلامت در جلسات و وبینارها مطرح شد و مواردی در این خصوص لحاظ شده است؛ عملکرد دانشگاه علوم پزشکی مشهد جزو دانشگاه‌های برتر کشور در بحث مبارزه با کرونا بوده و از سوی معاونان کل، بهداشت و درمان وزارتخانه مورد تقدیر قرار گرفته است.

 

 

 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.