ژل نانولیپوزومی موضعی کورکومین امسال وارد بازار می شود

  • PDF

رییس مرکز تحقیقات نانوفناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت: ژل نانولیپوزومی موضعی کورکومین با نام تجاری «سینانومین »  که در این مرکز طراحی و ساخته شده است امسال وارد بازار می شود.

به گزارش وب دا، دکتر محمود رضا جعفری خاطر نشان کرد:  کورکومین اثرات ضدالتهاب، ،آنتی اکسیدان ،آنتی میکروبیال, ضد قارچ, ضد درد و خاصیت ترمیم زخم دارد و بالقوه می تواند به صورت موضعی در درمان خیلی از بیماریها مثل پسوریازیس, اگزما, آفتاب سوختگی, آفت دهان, التهاب لثه, زخمهای پا, زخمهای عفونی, سوختگی ها, زخمهای جراحی و زخم دیابتیک استفاده شود و تنها مشکلی که دارد زرد کردن موضع قابل استفاده است.

استاد دانشگاه علوم پزشکی مشهد، ابراز داشت: کار تحقیقاتی تولید داروی سینانومین چهار سال به طول انجامیده و بزودی تولید صنعتی و در تابستان سال آینده رسما وارد بازار می شود.

دکتر جعفری تولید نانومیسلهای حاوی سیلیمارین با نام تجاری سینالیو را در مرحله نهایی دانست و ابراز داشت: «سیلی مارین» ماده موثر در گیاه خارمریم می باشد و در درمان انواع بیماری های کبدی بسیار مصرف می شود.

وی ادامه داد: بزودی تولید و پس از تکمیل مطالعات پایداری در تابستان امسال برای اخذ مجوزهای لازم از وزارت بهداشت اقدام خواهد شد.

این محقق دانشگاه علوم پزشکی مشهد تاکید کرد: به دنبال درمان بیماری های قلبی و عروقی در قالب یک طرح تحقیقاتی تلاش داریم تا روند افزایش چربی خون بیماران را که در سطح بالایی قرار داشته و کم نمی شود به صورت درون وریدی با تزریق نانولیپوزومها اصلاح کنیم.

وی توضیح داد: این پروژه مربوط به کار دکتری تخصصی آقای دکتر صاحبکار (استادیار گروه بیوتکنولوژی دانشکده پزشکی)است که دارای ثبت اختراع آمریکا نیز می باشد که در مطالعات حیوانی هم داخل کشور و هم خارج کشور تاثیر خیلی خوبی در کاهش چربی خون داشته است.

رییس مرکز تحقیقات نانوفناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد، بیان داشت: حدود یک ماه قبل طرح بزرگتری جهت انجام مطالعات پایداری,سم شناسی و فارماکوتکنیکی بر روی این لیپوزوم تعریف شده است؛ که در پایان یک سال و کامل شدن نتایج تحقیقات؛ تولید صنعتی در شرایط تمیز داروی کنترل چربی را دنبال خواهیم کرد.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، گفت: این مرکز ارتباطات  بسیار خوبی با مراکز تحقیقاتی داخلی و دانشگاه های خارج کشور دارد و حمایت خوبی از سوی مراکز دیگر مثل ستاد ویژه توسعه نانوفناوری ریاست جمهوری می شود.

وی تصریح کرد: علم نانو در حال گسترش بسیار زیادی در جهان است و در درمان بیماری های صعب العلاج و واکسیناسیون نقش زیادی دارد؛ که جهت رشد این علم در دانشگاه علوم پزشکی مشهد علاوه بر این مرکز تحقیقات؛ گروه نانوفناوری دارویی در دانشکده دارو ایجاد شده است.

 

نظرات   

# سوپروايزر بالينيمحبوبه مختارپور 1396-03-31 09:34
:lol: بسيار عالي .به ايراني بودن خودمان مي نازم
پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
# ژل کورکومیندکتر سید ابوالقاسم سجادی 1396-04-01 12:22
با سلام
به آقایان دکتر جعفری، دکتر صاحبکار و سایر همکارانشان بابت این موفقیتها تبریک میگویم و برایشان آرزوی موفقیت دارم.
پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار