بازدید کنسول های خارجی مقیم مشهد از بیمارستان اکبر

  • PDF

سر کنسول های خارجی مقیم مشهد به منظور گسترش همکاری های علمی، آموزشی و درمانی با دانشگاه علوم پزشکی مشهد از بیمارستان فوق تخصصی کودکان اکبر بازدید کردند.

به گزارش وب دا، در این بازدید سرکنسول های کشورهای عراق، ترکمنستان، ترکیه و پاکستان با حضور در بیمارستان فوق تخصصی کودکان اکبر ضمن بازدید از بخش های اورژانس، گوارش، شکاف کام و لب، ایزوله، ریکاوری، اتاق بازی کودکان، اتاق آموزش کودکان و آشنایی با توانمندی های علمی، درمانی، آموزشی و گردشگری سلامت با مسئولان دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز به گفتگو پرداختند.  

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این دیداربا اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی مشهد، بزرگترین دانشگاه منطقه شرق کشور است، اظهار کرد: این دانشگاه آمادگی لازم را برای دانشجویان خارجی در 153 رشته تحصیلی در مقاطع مختلف داراست.

دکتر دارابی با اشاره به مشترکات دینی و فرهنگی کشور ایران با کشورهای همجوار اظهار امیدواری کرد: این دیدار آغازی برای گسترش همکاری های علمی، تحقیقاتی، فرهنگی، درمانی، بهداشتی در حوزه سلامت باشد.

توسعه گردشگری سلامت نیازمند برنامه ریزی مدونی است

مشاور وزیر و رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه نیز در این دیدار  با بیان اینکه گردشگری سلامت به صورت عملیاتی در مشهد اجرایی شده است، اظهار کرد:باید برنامه ریزی مدونی برای جذب گردشگران سلامت و ارائه خدمات مناسب به آنها درکشور تدوین شود تا همگان بر اساس آن عمل کنند.

 ارباب خالص،با اشاره به وجود بارگاه منور حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) و حضور گردشگران مذهبی در مشهد خاطر نشان کرد: با توجه به توانمندی های دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حوزه پزشکی و سلامت، مراکز زیر پوشش این دانشگاه ظرفیت مناسبی را برای جذب گردشگران سلامت دارا هستند.

وی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حوزه های تحقیقاتی، درمانی، سلامت و آموزش می تواند  با کشورهای همسایه ارتباط و همکاری داشته باشد، اظهار کرد :علاوه براین متخصصین در قالب سمینار، کنگره تخصصی و پزشکی تاکنون بارها میزبانی کشور های همسایه را داشتند و در تلاش هستیم تا همکاری بیشتری در این حوزه با کشورهای خارجی داشته باشیم.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار