ارتقاء دانشگاه علوم پزشکی مشهد در جدیدترین رتبه بندی سالانه دانشگاه های جهان

  • PDF

حضور دانشگاه علوم پزشکی مشهد در جمع برترین دانشگاه‌های جهان بر اساس نظام رتبه بندی تایمزبر اساس جدیدترین رتبه بندی سالانه دانشگاه های جهان که توسط پایگاه رتبه بندی تایمز منتشر گردید دانشگاه علوم پزشکی مشهد توانست در رتبه بازه 501 تا 600 قرار گرفته و رتبه اول در بین دانشگاه های علوم پزشکی کشور را به همراه دانشگاه علوم پزشکی تهران کسب نماید.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد در گفتگو با وب دا اظهار کرد: در شهریور هر سال، پایگاه رتبه بندی تایمز  نتایج رتبه بندی جهانی دانشگاه ها را اعلام می کند که در رتبه بندی امسال، 1400 دانشگاه برتر دنیا ارزیابی و رتبه بندی شده اند و بر این اساس دانشگاه علوم پزشکی مشهد توانست از رتبه بازه 601 تا 800 به رتبه 501 تا 600 ارتقاء یابد.

دکتر محسن تفقدی با اشاره به رقابت سخت در بالای جدول رتبه بندی دانشگاه های جهان، این ارتقاء را ارزشمند و قابل توجه دانست و خاطر نشان کرد: دانشگاه های صنعتی شریف و امیرکبیر نیز در رتبه بازه 501 تا 600 قرار گرفتند. وی با اشاره به فرموده رهبر انقلاب در  دیدار با دانشگاهیان در ماه مبارک رمضان در سال جاری مبنی بر اینکه به اذعان مراکز رتبه‌بندی بین‌المللی جهانی، تعداد زیاد و قابل توجهی از دانشگاه‌های ما جزو دانشگاه‌های برجسته دنیا محسوب می‌شوند، تصریح کرد:  در رتبه بندی جدید تایمز نیز تعداد دانشگاه های  علوم پزشکی حاضر در بین دانشگاه های برتر جهان از چهار دانشگاه به هفت دانشگاه افزایش یافته است و دانشگاه علوم پزشکی تهران رتبه 501 تا 600، دانشگاه های علوم پزشکی تبریز، شهید بهشتی و ایران رتبه 601 تا 800، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان رتبه 801 تا 1000 و دانشگاه علوم پزشکی شیراز رتبه 1000 راکسب نمودند.

 معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد ضمن تبریک این موفقیت به اساتید، دانشجویان و خانواده بزرگ دانشگاه این دستاورد را حاصل زحمات و تلاش های خالصانه این عزیزان در مسیر جهاد علمی دانست و اظهار امیدواری کرد که در ادامه راه  با برنامه ریزی ها و تدابیر اندیشیده شده به همت اساتید و دانشجویان  شاهد فتح قله های علمی در حوزه های مختلف علوم پزشکی و قرار گرفتن نام دانشگاه علوم پزشکی مشهد در جمع برترین های دنیا باشیم و موجبات خشنودی عالم آل محمد حضرت امام رضا (ع) و غرور ملی مردم عزیزمان را فراهم آوریم.

گفتنی است: نظام رتبه بندی تایمز یکی از مشهورترین نظام های رتبه بندی بین المللی است که هر ساله دانشگاه های برتر جهان را بر اساس ۱۳ شاخص عملکردی در قالب ۵ معیار کلی آموزش، پژوهش، استنادات، درآمد صنعتی و وجهه بین المللی مورد ارزیابی و رتبه بندی قرار می دهد. 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.