اجرای 57 طرح پژوهشی در زمینه ویروس کووید-19 در دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

مدیر توسعه و ارزیابی تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: در حال حاضر 57 طرح پژوهشی در زمینه ویروس کووید-19 در زمینه کووید-19 در دانشگاه در حال اجراست.

دکتر سعید اسلامی در نشست پژوهشگران مرتبط با بیماری COVID-19   با رییس دانشگاه با بیان اینکه فعالیت حوزه پژوهش در زمینه ویروس کووید-19 از روزهای نخست شیوع این ویروس در دانشگاه آغاز شده است خاطر نشان کرد: در حال حاضر این دانشگاه رتبه دوم کشوری را در این زمینه به خود اختصاص داده است.

وی تصریح کرد: قرار است کمیته ای علمی متشکل از متخصصین بالینی که از رشته های مختلف در این طرح ها شرکت دارند به همراه چند نفر متدولوژیست ، تشکیل شود تا بعنوان ناظر بر نکات علمی و فنی که لازم است در اجرای طرح ها در بخش های بالینی بیمارستان ها مد نظر قرار گیرد،  نظارت داشته باشد.

 مدیر توسعه و ارزیابی تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه به منظور ایجاد هماهنگی در اجرای طرح ها و هم سو بودن  با سیاست های کلی دانشگاه این نشست برگزار شد خاطر نشان کرد: در این جلسه مقرر گردید تقسیم و  تخصیص بیماران به اینکه چگونه وارد مطالعات بالینی شوند با نظر این کمیته انجام شود و این کمیته با نگاهی کاملا علمی  و درمانی به طرح ها و بیماران ، به تقسیم بندی و اجرای طرح ها اقدام نماید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز در این نشست  قول مساعدت و حمایت همه جانبه از پژوهش های مرتبط با  بیماری COVID-19  را داد و در خصوص تامین منابع مالی و انسانی این طرح ها دستورات لازم را صادر نمود.

این نشست با حضور رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد، معاون پژوهش وفناوری ، مدیر توسعه و ارزیابی تحقیقات دانشگاه و مجریان طرح های کارآزمایی بالینی مرتبط با بیماری COVID-19  برگزار شد.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.