نخستین بانوی پژوهشگر دانشگاه علوم پزشکی مشهد به جمع دانشمندان یک درصد برتر جهان پیوست

  • PDF

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به عنوان نخستین بانوی پژوهشگر این دانشگاه به جمع دانشمندان یک درصد پر استناد جهان ESI،پیوست.

  به گزارش وب دا، دکتر مونا علی بلندی عضو هیات علمی پژوهشی دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکي مشهد  توانست در حوزه موضوعی داروشناسی در جمع دانشمندان يک درصد پراستناد برتر ESI قرار گیرد و عنوان نخستین بانوی پژوهشگر این دانشگاه را در این زمینه به خود اختصاص داد.

به همت این بانوی پژوهشگر و توانمند دانشگاه علوم پزشکی مشهد تا کنون 85 طرح در کمیته اخلاق دانشگاه به تصویب رسیده است که از این تعداد 40 طرح پایان یافته، 30 طرح در حال اجراست و 15 طرح دیگر نیز به زودی به مرحله اجرا در می آید.

عضو هیات علمی پژوهشی دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در گفتگو با وب دا با بیان اینکه جمع زیادی از اعضای هیات علمی دانشگاه را بانوان تشکیل می دهند خاطر نشان کرد: به طور حتم  حضور در جمع يک درصدی‌های پراستناد برتر دانشمندان جهان برای بانوان توانمند و متخصص که در حال حاضر نقش موثری در حوزه های پژوهشی ، علمی، آموزشی و درمانی دارند دور از دسترس نیست.

دکتر مونا علی بلندی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه‌های پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا و درمان بیماران مبتلا به این ویروس منحوس، گفت: در بحث مبارزه با کرونا قرار است که به‌زودی طرح مشترک تجویز یک نوع دارو با همکاری دکتر حسین زاده به‌صورت آزمایشی اجرا شود و اگر این طرح مشترک پاسخ مثبت داد به‌صورت گسترده عملیاتی شده و وارد حوزه درمان بیماران کرونایی می‌شود.

عضو هیات علمی پژوهشی دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: طرح مشترک تجویز این دارو هم‌اکنون در کمیته اخلاق در حال بررسی بوده و نتایج آن طی روزهای آینده اعلام می‌شود؛ همچنین در گام بعد در این خصوص طرحی با موضوع پیشگیری را دنبال خواهیم کرد، زیرا معتقدیم که پیشگیری بهتر از درمان است.

قرار گرفتن در جمع سرآمدان علمی کشور، تقدیر به عنوان پژوهشگر برتر، انتشار مقاله در مجلات معتبر بین المللی با ضریب نفوذ بیش از 13، اجرای طرح های تحقیقاتی مهم همچون استفاده از نانوذرات در تهيه سيستم های دارو رسانی هدفمند در درمان بیماران سرطانی و ارائه راهکار جدید برای افزایش ماندگاری داروی درمان سرطان پستان تنها بخشی از موفقیت ها و اقدامات این بانوی پژوهشگر دانشگاه علوم پزشکی مشهد است.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.