تولید انبوه کیت استخراج ژنوم ویروس Covid-19در دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

با تلاش محققین شرکت دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری سلامت ، کیت استخراج ژنوم ویروس Covid-19 با نام تجاری  Simbiolab با کیفیتی برابر با نمونه های بین المللی  به تولید انبوه رسید.

مدیر مرکز رشد فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد در گفتگو با وب دا اظهار کرد: مراحل طراحی و تولید این

دکتر مجید ممیزان خاطر نشان کرد: تمامی فرایند تولید این محصول توسط اعضاء شرکت دانش بنیان "پارس سیمرغ دارو دماوند" انجام شده و این موضوع منجر به کاهش چشمگیر هزینه های تولید شده است بطوریکه در عین کیفیت برابر با نمونه های خارجی، قیمت کیت تقریبا 50 درصد کمتر از کیت های کره ای و یک پنجم کیت های آمریکایی و اروپایی است.

وی با تاکید بر اهمیت تفکیک موارد کرونا ویروس از آنفولانزا فصلی در فصل پاییز خاطر نشان کرد: طراحی و تولید کیت های Real Time PCR  چندگانه که توانایی شناسایی و تفکیک موارد Covid-19   و آنفولانزا فصلی از یکدیگر را دارند، از پروژه های در دست اقدام این شرکت دانش بنیان است که به زودی با کسب مجوزهای وزارت بهداشت به تولید انبوه رسیده و روانه بازار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه پارک علم و فناوری سلامت در نظر دارد با تامین امکانات و کسب مجوزهای لازم، صادرات این محصول را آغاز کند، افزود: مصرف کنندگان جهت درخواست و خرید این محصول می توانند با واحدهای بازاریابی و فروش پارک علم و فناوری سلامت واقع در میدان بوعلی، پژوهشکده بوعلی با شماره تلفن 09368305364 و یا واحد بازاریابی و فروش شرکت سیمرغ دارو به شماره تلفن 09153831407 تماس حاصل فرمایند.  

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.