بیش از دو هزار دانشجو در فضای خوابگاهی کوی پردیس اسکان دارند

  • PDF

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، گفت: در کوی پردیس این دانشگاه شش خوابگاه با مجموع بیش از دو هزار دانشجو دایر است؛ که تعداد هزار و 300 دانشجو از این تعداد را دانشجویان دختر و 850 نفر را دانشجویان پسر شکل می دهند.

صالح مقدم در گفت‌وگو با وب دا؛ در خصوص بخش اداره خوابگاه های مدیریت دانشجویی دانشگاه  علوم پزشکی مشهد، گفت: خوابگاه بوستان در سال 76 در کوی پردیس تاسیس و بالغ بر 400 دانشجوی پسر را اسکان داده است؛ این در حالی است که خوابگاه گلستان با تعداد بیش از 400 دانشجو در مجاورت این ساختمان قرار دارد.

وی ابراز داشت: از مجموع چهار خوابگاه خواهران نیز سه خوابگاه متمرکز در بهارستان و یک خوابگاه در فضایی مجزا قرار دارد؛ که با تاسیس خوابگاه جدید 500 تخت خوابی، دانشجویان دختر این خوابگاه به ساختمان جدید منتقل و خوابگاه بهار چهار کنونی تغییر کاربری و به خوابگاه متاهلی تبدیل می شود.

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، خاطر نشان کرد: خوابگاهی نیز در مجموعه بیمارستان قائم(ع) قرار دارد که مخصوص دانشجویان  تحصیلات تکمیلی ودارای کشیک بیمارستانی است؛ اسکان دانشجویان در این خوابگاه جهت داشتن سهولت در کار و رفت و آمد با ظرفیت 10 اتاق و پوشش 80 دانشجو صورت می گیرد.

صالح مقدم تعداد دانشجویان خوابگاهی این دانشگاه را بالغ بر دو هزار دانشجو عنوان کرد و گفت: دانشجویان بین الملل نیز در واحد پسران در خوابگاه بوستان و در واحد دختران در خوابگاه بهار یک مستقر هستند و در حال حاضر هیچ دانشجوی متقاضی خوابگاهی در صف انتظار وجود ندارد.

وی اضافه کرد: واحد اداره خوابگاه ها تلاش دارد تا تمامی امکانات رفاهی دانشجویان از قبیل اتاق مطالعه، اتاق اینترنت، باشگاه ورزشی، اتاق تلویزیون،  نماز خانه، بوفه، خیاطی، آرایشگاه ،اتوشویی و درمانگاه را به تفکیک خانم ها و آقایان، در اختیار دانشجویان قرار دهد.

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، ابراز داشت: پس از ارائه این امکانات در کوی پردیس دانشگاه؛ دانشجویان رضایت نسبی خود را اعلام داشته و بازخوردهای بسیار خوبی دیده شده است که همت ما را جهت ارائه امکانات بهتر مضاعف می کند.

صالح مقدم در پایان گفت: در حال حاضر هزار و 300 دانشجوی دختر در چهار ساختمان بهارستان انقلاب و 850 دانشجوی پسر در دو ساختمان بوستان و گلستان مستقر و با ساخت خوابگاه جدید در طی دو سال آینده علاوه بر افزوده شدن خوابگاه متاهلی؛ شرایط اسکان مناسبتر برای کلیه دانشجویان ایجاد خواهد شد.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.