اعلام ظرفیت پذیرش دانشجو در سال تحصیلی جدید دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

مدیر آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت: ظرفیت پیشنهادی پذیرش دانشجو دانشگاه علوم پزشکی مشهد در سال جدید را 1082 نفراعلام کرد.

 به گزارش وب دا، دکتر قوامی اظهار داشت: ظرفیت پذیرش در مقطع دکترای حرفه ای 285 نفر، مقطع کارشناسی 452 نفر  و مقطع کاردانی  200 نفر، که از این تعداد 472 نفر زن و 467 نفر مرد خواهند بود.همچنین در دوره ناپیوسته  143نفر که 60 نفر زن و 83 نفر مرد می باشند. اما آنچه سازمان سنجش در نظر دارد ممکن است با این ارقام متفاوت باشد چرا که ظرفیت های زن و مرد را سازمان سنجش تعیین می کند.

مدیرآموزشی دانشگاه در ادامه گفت : ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی مشهد نسبت به سال های گذشته تغییر چندانی نداشته است و  مانند سال های قبل بیش از 60 درصد دانشجویان پذیرفته شده را خانم ها و مابقی را آقایان تشکیل می دهند.

وی اضافه کرد: رتبه های زیر صد هم مشابه هرسال کم نخواهیم داشت که باید منتظر نتایج باشیم تا آمار دقیق مشخص شود.

مدیر آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه نام نویسی دانشجویان ورودی جدید سال تحصیلی 97-96 دانشگاه علوم پزشکی مشهد ، از دوم مهرماه آغاز می شود گفت: به این ترتیب روزهای دوم وسوم مهرماه آقایان و روزهای چهارم و پنجم مهرماه از خانم ها در سالن ورزشی پردیس دانشگاه ثبت نام به عمل خواهد آمد.

وی افزود : دانشجویان برای ثبت نام اینترنتی وتکمیل کردن فرم های مربوط می توانند پس از اعلام نتایج توسط سازمان سنجش به سایت ums.mums.ac.ir/stdnew   مراجعه نمایند و در زمان ثبت نام حضوری اصل مدارک را از آنها دریافت می کنیم.

وی خاطر نشان کرد : سطح علمی، امکانات جانبی و همچنین جاذبه بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) سبب شده تا خانواده ها تمایل زیادی برای تحصیل فرزندانشان در دانشگاه علوم پزشکی مشهد پیدا کنند .

به گفته دکتر قوامی: در حال حاضر بالغ بر8500 دانشجو در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد ، دکترای حرفه ای،Phd و فوق تخصص در رشته های مختلف دانشگاه علوم پرشکی مشهد مشغول به تحصیل می باشند.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.