دانشگاه علوم پزشکی مشهد دومین دانشگاه کشور در جذب دانشجویان خارجی

  • PDF

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت: این دانشگاه رتبه دوم را در سطح کشور در جذب دانشجویان خارجی به خود اختصاص داده است.  

به گزارش وب دا، دکتر محمد رضا دارابی در همایش دانشجویان جدید دانشگاه که با حضور جمعی از معاونین و مدیران دانشگاه در تالار رازی برگزار شد ضمن تبریک به دانشجویانی که پس از یک رقابت سنگین در کنکور سراسری  در دانشگاه پذیرفته شده اند تصریح کرد: پذیرفته شدن در دانشگاه مقدمه راهی است که باید با تلاش و پشتکار برای رسیدن به مدارج بالاتر و عالی تر به آن رسید.  

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 9 هزار و 200 دانشجو در 153 رشته تحصیلی در مقاطع مختلف در دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حال تحصیل هستند خاطر نشان کرد:31 درصداز دانشجویان در مقاطع تحصیلات تکمیلی در حال تحصیل هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه این دانشگاه دومین دانشگاهی هست که بیشترین دانشجوی خارجی را به خود اختصاص داده است اظهار داشت: هم اکنون 260 دانشجوی خارجی در رشته های مختلف کارشناسی، پزشکی عمومی و تحصیلات تکمیلی در حال تحصیل هستند.

دکتر دارابی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی مشهد دارای  910 عضو هیات علمی است اظهار داشت: شاخص استاد به دانشجو در حال حاضر در دانشگاه 10.3 است که از استاندارد مناسبی در این حوزه برخوردار است و  علیرغم اینکه پذیرش دانشجو افزایش یافته است به همان نسبت به اعضای هیات علمی اضافه شده است.

وی تصریح کرد: همچنین این دانشگاه دارای 23 هزار کارمند است که خدمات پشتیانی را در بخش های بهداشت، درمان، آموزش، و فرهنگی ارائه می دهند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه این دانشگاه در ردیف 5 دانشگاه برتر کشور به شمار می رود اظهار داشت: همچنین در رتبه بندی بین المللی نظیر تایمز، شانگ های، وبومتریکس و .... نیز این دانشگاه در جایگاه مطلوبی قرار دارد.

دکتر دارابی با بیان اینکه دانشگاه های علوم پزشکی کشور علاوه بر فعالیت در حوزه های آموزشی، دانشجویی و پژوهشی در بخش خدمات بهداشت، درمان، غذا و دارو و توسعه فضاهای درمانی و آموزشی نیز فعال است تاکید کرد: تمامی بخش ها برای ما مهم است و باید نقش اصلی خود را در این حوزه ها  به خوبی ایفا کنیم.

دکتر دارابی با تاکید بر اینکه موقعیت فعلی میراث گرانبهای اساتیدی است که ازدوره های قبل برای رشد و تعالی این دانشگاه تلاش کرده اندتصریح کرد: وظیفه همه ماست که برای رشد و تعالی هر چه بیشتر این دانشگاه در حوزه های مختلف تلاش کنیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: مجموعه حوزه دانشجویی فرهنگی در بخش های مختلف برنامه های متنوعی را برای دانشجویان برنامه ریزی نموده و مجموعه خوابگاهی به گونه ای طراحی شده است که درخواست هر دانشجوی متقاضی را پاسخگو باشیم.

دکتر دارابی در پایان به دانشجویان توصیه کرد: علاوه بر تلاش در حوزه های علمی، آموزشی و پژوهشی در حوزه های فرهنگی ، ورزشی و اجتماعی دانشگاه نیز وارد شوید تا بتوانید در تمامی ابعاد رشد پیدا کنید.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.