تصویب ارائه خدمات خوابگاهی و رفاهی به دانشجویان تحصیلات تکمیلی در ترم تابستان

  • PDF

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از تصویب ارائه خدمات خوابگاهی و رفاهی(تغدیه و نقلیه) به دانشجویان تحصیلات تکمیلی در ترم تابستان  خبر داد.

امیر رضا صالح مقدم در گفتگو با وب دا اظهار کرد: با توجه به تأکید مسئولین دانشگاه مبنی بر حفظ آسایش و ارائه خدمات به بهترین شکل ممکن در ستاد اسکان و خدمات رفاهی دانشجویان دانشگاه مصوب شده است که به تمامی دانشجویان تحصیلات تکمیلی اعم از کارشناسی ارشد، Ph.D ، رزیدنتهای بالینی ، پست دکترا و شهریه پردازها که حدود ۲۰۰ نفر متقاضی ترم تابستان می باشند،خدمات اسکان، تغذیه و نقلیه ارائه داده شود.

وی خاطر نشان کرد :در ماده ۲۵ آیین نامه شرایط اسکان آمده است:«دانشجویان سنواتی که در کلیه رشته ها، دانشجویان مقاطع  phdو رزیدنتی، میهمان، جابجایی، انتقالی، بورسیه سازمان های نظامی اعم از ارتش، سپاه، نیروی انتظامی و سایر سازمان ها از اولویت استفاده از خوابگاه برخوردار نمی باشند، اما در صورت وجود ظرفیت و امکانات و مقدورات با نظر کمیته اسکان و اخذ هزینه های تمام شده ارایه خوابگاه بلامانع است.» همچنین در بند ۴ ماده ۱۶ آیین نامه تغذیه آمده است:«تامین اعتبارات مربوط به تغذیه دانشجویان فقط برای دو ترم تحصیلی (ده ماه) تعیین شده و معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه ها موظف به تامین تغذیه دانشجویان در ترم تابستانی نمی باشند.» ولیکن با توجه به تاکید رییس دانشگاه و معاون دانشجویی فرهنگی خوابگاه های دانشجویی با هزینه ای پایینتر از میزان مصوب در آیین نامه به دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه داده می شود، همچنین این گروه از دانشجویان می توانند با رعایت شرایط ویژه در سامانه تغذیه طبق تعرفه دانشجویی اقدام به رزرو نمایند.

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد:  بر این اساس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در فصل تابستان میزبان دانشجویان دانشکده های اقماری کاشمر، قوچان، درگز و خواف و دانشکده های علوم پزشکی استان اعم از نیشابور، تربت حیدریه، تربت جام و گناباد خواهد بود و خدمات اسکان، تغذیه و نقلیه به این دانشجویان ارائه می گردد.

صالح مقدم افزود: علاوه بر این خوابگاه های دانشجویی در فصل تابستان میزبان یک هزار و 390  دانشجو اعم از دانشجویان مقاطع فیزیوپات، استاژر، اینترن، آزمون جامع پرستاری و مامایی، کارآموزی صنعت و داروخانه و اردوی آمادگی المپیاد ورزشی بوده، همچنین طرح کشوری "ولایت" که با همکاری دفتر نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها و سازمان بسیج دانشجویی کشوربا جمعیتی بالغ بر یک هزار نفر از اوایل مرداد در مشهد برگزار خواهد شد، در خوابگاه های دانشجویی اسکان داده می شوند.

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت:حدود 200 نفر از  شرکت کنندگان در مدرسه تابستانه در خوابگاه ها نیز اسکان داده خواهند شد.

وی در پایان اظهار نمود: معاونت دانشجویی فرهنگی با تمامی محدودیتهای امکانات و ظرفیت ها تمامی تلاش خود را جهت ارائه خدمات به بهترین نحو ممکن به تمامی گروه های دانشجویی بکار می برد.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.