دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای دست یابی به اهداف نیازمند همکاری والدین دانشجویان است

  • PDF

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد ابراز کرد: باتوجه به گستردگی و تعداد دانشجویان، دانشگاه برای دست یابی به اهداف علمی، آموزشی، دانشجویی نیازمند همکاری والدین دانشجویان است زیرا رها کردن دانشجویان از سوی خانواده ها با تصور اینکه دانشجو نیاز به حمایتهای فرهنگی و عاطفی ندارد تصور نادرستی است.

به گزارش وب دا، دکتر دارابی در همایش والدین دانشجویان جدید الورود با اشاره به اینکه زحمات والدین به بار نشسته و با حمایت های مادی و معنوی والدین دانشجویان وارد فاز دیگری از زندگی اجتماعی شدند، بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی مشهد در کنار مضجع شریف رضوی است و این پیوند فرهنگی وعلمی زمینه مناسبی را برای آماده شدن فرزندانتان برای ورود به محیط کاری اینده و تشکیل خانواده فراهم می کند.

وی با بیان اینکه افرادی که تربیت یافتگان کانون گرم خانواده و دانشگاه هستند و وجودشان ثمره تلاش والدین است، اظهار امیدواری کرد: شرایط به گونه ای باشد که خروجی کانون خانواده و دانشگاه فردی باشد که مردم از خدمت آنها بهره بگیرند چراکه خدمت در حوزه سلامت با هیچ چیز دیگر قابل مقایسه نیست.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه مسئولان دانشگاه باید طوری عمل کنند که فرزندان شما روحیه پرسشگری و پژوهش را کسب کنند، افزود: به لحاظ فرهنگی نیز فرزندان شما باید مبادی اخلاق و در روابط اجتماعی نیز ارتباط خوبی با دیگران برقرار کنند.

وی گفت: در حوزه خدمت رسانی نیز باید فرزندان شما طوری رفتار کنند که مردم قدردان باشند و هر خدمتی که برای دیگران انجام می دهند قطعا دعای خیر بیمار و خانواده بیمار همراه آنها خواهد بود.

دکتر دارابی با بیان اینکه باید کاری کنیم که اخلاق حرفه ای بین دانشجویان فراگیر شود زیرا در جشن فارغ التحصیلی آنها قسم یاد می کنند که حتی به دشمن آنها اگر نیاز به کمک در حوزه سلامت داشت خدمت رسانی کنند، ادامه داد: والدین نیز همانطور که در دوران تحصیل در مدارس نگران فرزندانشان بودند باید همچنان پیگیر شرایط فرزندشان باشند چراکه در حال حاضر ما با جنگ اقتصادی و فرهنگی روبرو هستیم و هدف دشمنان در جنگ فرهنگی جوانان است.

وی با تاکید براینکه باید در انتخاب دوست مناسب در محیط های خوابگاهی، آموزشی و اجتماعی همراه فرزند خود باشید، بیان کرد: حوزه نظارتی دانشگاه فعال است و به موضوعات رسیدگی می کنند؛ علاوه براین دفتر مشاوره دانشگاه نیز برای ارائه خدمت به دانشجویان فعال است اما با توجه به تعداد کثیر دانشجویان والدین نیز باید مسئولان دانشگاهی را در موضوعات فرهنگی و اخلاقی یاری رسانند تا دانشجویان کمتر دچار اسیب شوند و مقررات آموزشی را رعایت کنند.

دکتر دارابی اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی مشهد بزرگترین دانشگاه شرق کشور است که در رتبه بندی های ملی و بین المللی حائز رتبه های برتر است اما والدین باید در هدایت فرزندشان به سمت درست با دانشگاه همکاری کنند تادانشجویان به شرایط مطلوب علمی دست یابند.

مراسم آغازین سال تحصیلی جدید در دانشگاه علوم پزشکی مشهد

مراسم آغازین سال تحصیلی جدید در دانشگاه علوم پزشکی مشهد

مراسم آغازین سال تحصیلی جدید در دانشگاه علوم پزشکی مشهد

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.