اجرای طرح کلان بررسی آلاینده ها و تقلبات زعفران در دانشگاه علوم پزشکي مشهد

  • PDF

معاون غذا و داروي دانشگاه علوم پزشکي مشهد از اجراي طرح کلان ملي بررسي آلاينده ها و تقلبات زعفران در اين دانشگاه خبر داد.

به گزارش وب دا، دکتر محمد رضا صابري با اشاره به اينکه اجراي اين طرح توسط سازمان غذا و دارو به دانشگاه مشهد محول شده است گفت : با توجه به اينکه استان خراسان مهم ترین مرکز تولید زعفران در کشور و حتی در سطح جهانی است به همين منظور  دانشگاه علوم پزشکي مشهد به عنوان قطب بررسی آلاینده ها و تقلبات زعفران و ادویه در سطح کشور انتخاب و  طرح کلان ملی بررسی تقلبات زعفران در سطح کشور نيز به این معاونت واگذار شده است.

وي، ارتقاء سلامت و کاهش آلاینده ها در سبد غذایی مردم را از جمله اهداف اجرای این طرح برشمرد و اظهار داشت: اجرای این طرح اقدامي چند بخشی است که همکاری وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی،وزارت جهاد کشاورزی و سایر سازمان ها و ارگان های دخیل در امر سلامت را می طلبد.

معاون غذا و داروي دانشگاه علوم پزشکي مشهد با اشاره به اینکه زعفران جایگاه ویژه ای در صادرات غیر نفتی کشور به خود اختصاص داده، افزود: زعفران محصولی  استراتژیک و گران قیمت است و انجام تقلبات در حوزه های مختلف از جمله صادرات، مارا با چالش های جدی روبرو می کند لذا باید راهکارهایی جهت تست های سریع و دقیق تشخیص تقلبات در این محصول ارائه تا مشکل تقلبات در این محصول را مرتفع سازد.

دکتر صابری در ادامه اظهار داشت: از آنجا که کشاورزی این محصول کاملا سنتی  است، لذا ما را با چالش بار میکروبی این محصول مواجه می سازد و براي رفع آن ، ورود و نظارت همه جانبه سازمان جهاد کشاورزی را مي طلبد تا با تغییر فرآیندهای سنتی کاشت،داشت،برداشت و انبار  محصول زعفران، این فرآیندها استانداردسازی شده و محصولی سالم و بهداشتی بدست آید.

معاون غذا و دارو دانشگاه در پایان با اشاره به اینکه بایستی به محصولات بر پایه زعفران تنوع بخشید، خاطر نشان کرد: زعفران بعنوان يک کالاي استراتژیک ،ارزش افزوده بالایی ایجاد میکند لذا با توجه به سیاست های ملی حفظ این ارزش افزوده در داخل کشور، وزارت بهداشت به منظور جلوگیری از خام فروشی این محصول، نظارت هایی دقیق و همه جانبه در راستای جلوگیری از تقلبات در محصول زعفران را اعمال خواهد کرد.