اجراء طرح ضربتی تشديد نظارت بر فرآيندهای توليد و توزيع محصولات پرمصرف در معاونت غذا و دارو

  • PDF

طرح ضربتی تشديد نظارت بر فرآيندهای توليد و توزيع محصولات پر مصرف ايام نوروز در معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ، به اجرا در آمد.

 

به گزارش وب دا، دکتر علی اصغر اسماعیل زاده گفت: با توجه به فرآوري و توليد محصولات پر مصرف ايام نوروز مانند آجيل،خشکبار،شکلات،شيريني و ... در اسفند ماه و امکان افزايش فعاليت واحدهاي غيرمجاز و زيرزميني در اين ماه، طرح ضربتی تشديد نظارت بر فرآيند توليد و توزيع اين محصولات در دستور کار مديريت نظارت بر مواد غذايي، آرايشي و بهداشتي معاونت غذا و دارو قرار گرفت.

مدير نظارت بر مواد غذايي، آرايشي و بهداشتي معاونت غذا و دارو در خصوص اهداف اجراي اين طرح خاطر نشان کرد: در راستای حفظ سلامت مصرف کنندگان و زائران حرم مطهر امام رضا (ع) که در اين ايام به شهر مشهد عزیمت میکنند، طرح تشدید نظارت بر فرآيندهای توليد با تأکيد بر فرآيند توليد اين محصولات از اول اسفند ماه سال جاری آغاز و تا نيمه فروردين 1395 ادامه خواهد داشت.

وی یادآور شد:  تيم هاي بازرسي مدیریت نظارت بر مواد غذایی،آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و دارو در سه شيفت کاري و در بازه های زماني تعيين شده از مراکز توليد و توزيع مواد غذايي بازديد فني و بهداشتي به عمل آورده و اقدامات قانوني در خصوص واحدهاي متخلف و غيرمجاز انجام خواهد شد.

دکتر علی اصغر اسماعیل زاده در پایان افزود: کارگروه ساماندهي مواد غذايي با حضور مدير سلامت محيط کار،جلسات متعددي را به منظور برنامه ريزي کنترل محصولات فوق در سطح عرضه تشکيل و مقرر گرديد بازديدهاي مشترک کارشناسان نظارت بر موادغذايي،آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و دارو و همچنین کارشناسان بهداشت محيط از انبارهاي نگهداري مواد غذايي، آشاميدني از اول اسفند ماه سال جاری انجام و اقدامات قانوني لازم در خصوص محصولات غيرمجاز و نامنطبق صورت گيرد.