آموزش،مهم ترین رکن در ارتقاء سطح سواد سلامت جامعه

  • PDF

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، فرهنگ سازی در حوزه سلامت را امری ضروری دانست و خاطر نشان کرد: هدف ما فرهنگ سازی و شناساندن حوزه های مختلف  معاونت غذاودارو در سطح جامعه به منظور ارائه هرچه بهتر خدمات به مردم در راستای ارتقاء سلامت است.

به گزارش وب دا، دکتر عباس اخگری در نشست کمیته آموزش معاونت غذا و داروی دانشگاه ،بر شناساندن نقش و جایگاه نظارتی معاونت غذاودارو در حفظ و ارتقاء سطح سواد سلامت جامعه با استفاده از ظرفیت رسانه های جمعی،تاکید کرد.

وی، حضور معاون و مدیران حوزه های معاونت غذاودارو در برنامه های زنده تلویزیونی و رادیویی،آموزش های حضوری و غیر حضوری به دانش آموزان با همکاری آموزش و پرورش،پخش تیزرها و توصیه های غذایی؛دارویی و بهداشتی در تلویزیون های تبلیغاتی سطح شهر و برنامه های مختلف صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی،توزیع پمفلت های آموزشی در نمایشگاه های برگزار شده در سطح شهر و سازمان های مختلف و ... را از جمله اقدامات آموزشی معاونت غذاوداروی دانشگاه،بیان داشت.

معاون غذاوداروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد،آموزش را امری خطیر و مهم ترین رکن در افزایش سطح سواد سلامت جامعه عنوان و خواستار اقدامات آموزشی حضوری و غیر حضوری برای مردم  با استفاده حداکثری از امکانات و هماهنگی و همکاری با سایر ارگان های دخیل در امر سلامت،شد و در این راستا بعنوان فردی آموزشی؛حمایت کامل خود را از حیطه آموزش،اعلام کرد.

دکتر حسین روغنگران،رئیس اداره تحقیق و توسعه معاونت غذاودارو دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز در این نشست ضمن بیان اهداف برگزاری سلسله نشست های کمیته آموزش این معاونت به برنامه عملیاتی کشوری اشاره کرد و به ارائه گزارشی در خصوص اقدامات این کمیته و آموزش های صورت گرفته برای کارکنان و همچنین عموم جامعه پرداخت.

گفتنی است: نشست کمیته آموزش معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در راستای برنامه عملیاتی کشوری و برنامه های سلامت محور برگزار شد.

در این نشست در خصوص نیازسنجی های آموزشی کارکنان در سال آینده،بخشنامه اجرایی آموزش کارکنان،دستورالعمل های اجرای دوره های آموزشی و ... بحث و تبادل نظر گردید.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.