طرح ضربتی تشديد نظارت بر فرآيندهای توليد و توزيع محصولات پرمصرف ايام نوروز

  • PDF

طرح تشديد نظارت بر فرآيندهای توليد و توزيع محصولات پر مصرف ايام نوروز به همت معاونت غذاودارو دانشگاه علوم پزشکی مشهد،آغاز شد.

به گزارش وب دا، معاون غذاودارو دانشگاه با اشاره به تولید گسترده محصولات پر مصرف ایام نوروزگفت:با توجه به فرآوري و توليد محصولات پر مصرف ايام نوروز مانند آجيل،خشکبار،شکلات،شيريني و ... در اسفند ماه و گاهاً افزايش فعاليت واحدهاي غيرمجاز و زيرزميني در اين ماه، طرح ضربتی تشديد نظارت بر فرآيندهای توليد و توزيع اين محصولات در دستور کار ویژه مديريت نظارت بر مواد غذايي،آرايشي و بهداشتي معاونت غذا و دارو قرار گرفته است.

دکتر عباس اخگری خاطر نشان کرد: در راستای حفظ سلامت مصرف کنندگان،زائران و مجاوران بارگاه مطهر رضوی که در اين ايام به شهر مشهد عزیمت میکنند، این طرح نظارتی با تأکيد بر فرآيند توليد اين محصولات از اول اسفند ماه سال جاری آغاز و تا نيمه فروردين 1397 ادامه خواهد داشت.

وی یادآور شد: تيم هاي بازرسي مدیریت نظارت بر مواد غذایی،آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و دارو بصورت روزانه و در بازه های زماني تعيين شده از مراکز توليد و توزيع مواد غذايي بازديد فني و بهداشتي به عمل آورده و اقدامات قانوني در خصوص واحدهاي متخلف و غيرمجاز انجام خواهد پذیرفت.

دکتر عباس اخگری در پایان افزود: کارگروه ساماندهي مواد غذايي با حضور مدير سلامت محيط کار،جلسات متعددي را به منظور برنامه ريزي کنترل محصولات فوق در سطح عرضه تشکيل و مقرر گرديد بازديدهاي مشترک کارشناسان مدیریت نظارت بر موادغذايي،آرایشی و بهداشتی معاونت غذاودارو و کارشناسان بهداشت محيط از انبارهاي نگهداري مواد غذايي و آشاميدني از اول اسفند ماه سال جاری انجام و اقدامات قانوني لازم در خصوص محصولات غيرمجاز و نامنطبق با استاندارد  صورت پذیرد.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.