فروش و تجویز هرگونه دارو خارج ازداروخانه ممنوع است

  • PDF

سرپرست معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: فروش و تجویز هرگونه دارو و مكمل ورزشی‌ درعطاری ها و باشگاه ‌های ورزشی ممنوع است و  داروخانه ها تنها مكان مجاز عرضه این اقلام می باشد.

دکتر جبرائیل موفق در گفتگو با وب دا با بیان اینکه توزیع دارو و مکمل های ورزشی خارج از سیستم داروخانه غیر قانونی است و با متخلفان برابر قوانین برخورد خواهد شد خاطر نشان کرد:استفاده  دارو و مکمل بدون تجویز و نظارت پزشک سلامتی فرد را به مخاطره می اندازد.

وی با بیان اینکه  بر اساس قوانین وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی تمامی مواد خوراکی، آشامیدنی، آرایشی، بهداشتی، مکمل ها، شیرخشک و تجهیزات پزشکی باید برچسب اصالت و سلامت داشته باشند خاطر نشان کرد: خراشیدن لایه محافظ روی برچسب و ارسال کد درج شده به شماره پیامکی 20008822  ،استفاده از نشانی www.ttac.ir سازمان غذا و دارو و استفاده از برنامه کاربردی(اپلیکیشن) کنترل اصالت(ttac) از جمله راهکارهای شناسایی اصالت کالا به شمار می رود.

سرپرست معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تاکید کرد:  وجود برچسب اصالت بر روی کالای سلامت محور (مواد خوراکی،آشامیدنی،آرایشی،بهداشتی،دارویی،مکمل ها،شیرخشک و تجهیزات پزشکی)  تائید کننده اصالت و ایمنی کالا نخواهد بود بلکه از طریق روش های شناخت اصالت و ایمنی بیان شده بایستی اقدام کرد.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.