آغاز به کار هفتمین هیات مدیره نظام پزشکی شهرستان کاشمر

  • PDF

هفتمین دوره هیات مدیره نظام پزشکی شهرستان کاشمر آغاز به کار نمود.

به گزارش وب دا، رئیس هیأت اجرایی هفتمین دوره انتخابات نظام پزشکی کاشمر در مراسم افتتاحیه هفتمین دوره نظام پزشکی کاشمر که با حضور اعضای هیأت های نظارت و اجرایی، اعضای قدیم هیأت مدیره و منتخبین جدید در محل دفتر نظام پزشکی این شهرستان برگزار شد اظهار داشت: سازمان نظام پزشکی یکی از قدیمی‌ترین سازمان‌های مردم‌نهاد در کشور است که در راستای تقویت جایگاه، حرفه و اخلاق پزشکی می‌تواند اثرگذار باشد.

دکتر محمد جواد یزدانی با اشاره به استقبال پزشکان و افزایش 5 درصدی شرکت‌کنندگان در هفتمین دوره انتخابات نظام پزشکی کاشمر نسبت به دوره قبل، یادآور شد: بی‌تردید، مشارکت 35 درصدی در این دوره از انتخابات نظام پزشکی این شهرستان نشان از اهمیت و جایگاه نظام پزشکی و جامعه پزشکی به سازمان‌های مردم‌نهاد است.

رییس شبکه بهداشت و درمان کاشمر با اشاره به کاندید شدن 27 نفر در گروه‌های شش‌گانه پزشکان، دندان‌پزشکان، ماماها، داروسازان، فعالان رشته‌های آزمایشگاه و لیسانسیه‌های پروانه‌دار در این شهرستان، متذکر شد: کاشمر با این تعداد کاندیدا در بین شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی مشهد بعد از مشهد دارای بیشترین آمار بود.

وی با اشاره به شرکت 141 نفر در این دوره از انتخابات، افزود: امیدوارم منتخبین جدید که بارأی قاطع انتخاب شدند بتوانند نقاط قوت این مجموعه را در 6 دوره فعالیت تقویت و با شناسایی نقاط ضعف نسبت به رفع آن با ارائه راه‌حل‌های علمی و برنامه‌ریزی‌شده اقدام کنند تا شاهد فعالیت هیأت مدیره جدید در  راستای خدمت به جامعه پزشکی و مردم باشیم.

دکتر یزدانی بر تقویت جایگاه، حرفه و اخلاق پزشکی از سوی هیأت مدیره جدید نظام پزشکی تأکید کرد.

وی اجرای طرح تحول سلامت را یکی از طرح‌های اثرگذار در ارائه خدمات پزشکی مطلوب و مورد رضایت مردم دانست و افزود: خوشبختانه با اجرای طرح تحول نظام سلامت شاهد اتفاقات و رویدادهای مبارکی در حوزه تأمین تجهیزات و امکانات، توسعه و بهسازی فضاهای بهداشتی و درمانی و حضور پزشکان متخصص در این شهرستان بودیم.

مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر با اشاره به اینکه افزایش تعداد پزشکان دولتی نسبت به پزشکان بخش خصوصی یک ظرفیت جدید و یکی از مزیت‌های اجرای تحول نظام سلامت است، گفت: با توجه به اینکه حضور پزشکان در این شهرستان درواقع یک ظرفیت جدید است، انتظار داریم سازمان نظام پزشکی نیز در این موضوع توجه بیشتری داشته باشند و پزشکان جدیدی که به‌صورت مهمان وارد کاشمر می‌شوند را حمایت و پشتیبانی کنند.

وی بابیان اینکه تعویق در پرداختی‌های پزشکان را از نقاط تأمل‌برانگیز طرح تحول نظام سلامت دانست و اظهار داشت: امیدوارم با تعاملی که بین مجموعه شبکه بهداشت و درمان با نظام پزشکی برقرار است، بتوانیم از پزشکان جدید حمایت و پشتیبانی کنیم تا در مسیر ارائه خدمات پزشکی به مردم دغدغه‌ای نداشته باشند.

دکتر یزدانی با اشاره به فعالیت 60 پزشک متخصص در رشته‌های مختلف در کاشمر ابراز امیدواری کرد با پیگیری‌ها بتوانیم زمینه جذب و فعالیت پزشکان را در تخصص‌هایی که در شهرستان نداریم را فراهم کنیم.

در ادامه، رئیس نظام پزشکی کاشمر در دوره ششم و منتخبین پزشکان در دوره هفتم نیز با اشاره به فعالیت‌ها و اقدامات انجام‌شده در مدت فعالیت 4 ساله نظام پزشکی کاشمر در دوره ششم، گفت: خوشبختانه در سایه همراهی، همکاری و تعامل با ادارات و نهادهای سطح شهرستان شاهد رضایت نسبی بین همکاران از فعالیت‌های انجام‌شده مجموعه بودیم.

دکترعلیرضا ناصری با تأکید بر اینکه در عرصه خدمت همواره کم و کاستی‌هایی وجود دارد، متذکر شد: نظام پزشکی از قدیمی‌ترین NGO های کشور است که هر چهار سال با برگزاری انتخابات، هیأت مدیره آن انتخاب می‌شوند.

در پایان این جلسه از هادی وکیلی‌نیا، عباس عبداللهی و طاهره زارع‌پور از اعضای هیأت مدیره دوره ششم نظام پزشکی که در دوره جدید حضور ندارند با اهدای لوح تقدیر و هدایایی از آنها تجلیل شد.

آخرین اخبار