دکتر دارابی ؛اعتقاد و باور کمک به همنوع ازارکان مهم کارگروه سلامت وپدافند غیرعامل است

  • PDF

به گزارش وبدا دومین جلسه کارگروه سلامت وپدافند غیرعامل استان با حضوردکتر دارابی رئیس دانشگاه ، واغلب اعضا برگزار شد .

دکتر دارابی اظهار کرد: اعتقاد و باور کمک به همنوع از ارکان مهم تشکیل این کارگروه هست .

وی در ادامه افزود : در ساعات اولیه بروزحوادث الویت هایی مطرح هست که در ساعات بعد ،جای خود رابه نیازهای دیگر می دهد،و اهمیت تشکیل این کارگروه در سازمان دهی،مدیریت بحران و مدیریت زمان طلائی را می رساند.

وی اظهار امیدواری کرد که ماحصل این کارگروه در مشهد مقدس به برآیندوآمادگی لازم برسد ،که اگر حادثه ای در استان و یا در کشوراتفاق بیافتد بتوانند با هماهنگی کامل ،در جهت رفع نیازهای مردم اقدامات مثبتی را در حوزه سلامت انجام بدهند.

دکتر رضا وفایی نژاد مدیر حوادث و فوریت های پزشکی اظهار کرد :با توجه به اهمیت کارگروه سلامت و پدافند غیر عامل استان به زودی دبیرخانه حوادث و فوریت های پزشکی سلامت با حضور کارشناسان با آگاهی لازم وتام الاختیار درحوزه های بهداشت ،درمان ، پشتیبانی ،غذا و دارو ،پژوهش، آموزش ،اورژانس پیش بیمارستانی ، امور اجتماعی ،روابط عمومی تشکیل میشود که با ارائه لیست اعضا و شرح وظایف این کارگروه، به سمتی هدایت خواهد شد،که انشاله با حداقل جلسات دارای حداکثر اثر بخشی وکفایت باشد.

 وی در ادامه در خصوص ساختار کارگروه سلامت و پدافند غیر عامل درشهرستانها افزود، بایستی سه کمیته ی  بهداشت و پیشگیری، درمان و تشخیص ، روابط عمومی و امور اجتماعی با ریاست مدیر شبکه تشکیل گردد.

دکتر وفایی نژاد ازطرح احداث سوله برای شهر مشهد و شهرهای بزرگ ازطرف سازمان پزشکی قانونی به منظور نگهداری اجساد در مواقع حوادث، با متوفی بالا ،خبر داد که به استانداری ارسال میگردد .

مدیر حوادث و فوریت های پزشکی درادامه افزود؛پیشنهاد فعال سازی کارخانه ژلاتین حلال با اجزای حلال وآمادگی حوزه های مختلف دانشگاه برای ارائه خدمت جهت دستورالعمل های ابلاغی وزارت بهداشت و درمان در خصوص روزهای تاسوعا وعاشورا و همچنین روز اول مهر ماه از دیگر مصوبات این کارگروه بود.

 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار