کاهش تصدی گری برنامه های فرهنگی با تکیه بر دانشجویان از برنامه های مهم معاونت دانشجویی فرهنگی

  • PDF

معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه، قانون مداری و اخلاق گرایی مهمترین رویکرد عملیاتی این معاونت معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد شفاف سازی عملکرد و ارائه برنامه عملیاتی کلیه واحدها در راستای خود نظارتی و کاهش تصدی گری در برنامه های فرهنگی با واگذاری مسئولیت به دانشجویان را از عمده برنامه های خود در سال 97 عنوان کرد.

حجت الاسلام دکتر ابراهیمی در گفت‌وگو با وب دا؛ در خصوص عمده برنامه های این معاونت در سال 97، گفت: در حوزه دانشجویی با دو شعار قانون مداری و اخلاق مداری نقشه راه خود را آغاز کرده ایم؛ زیرا معتقدیم در حوزه اداری تا ضوابط به درستی اجرا نشود و همراه با گرایش اخلاقی نباشد چندان موفق نخواهیم بود.

 وی ادامه داد: چالش های زیادی در این راه وجود داشته و دارد. بخش مهمی از این چالش ها در مسیر اجرای قوانین تا کنون رفع  و فضایی؛ که به لحاظ اخلاقی باید وجود داشته باشد با تغییرات جدی همراه بوده است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، اظهار داشت: بخش عمده ای از مخاطبین ما دانشجویان هستند، خصوصا دانشجویانی که در محیط هایی همچون خوابگاه، سلف و فضاهای فرهنگی متمرکز می باشند. یکی از مشکلات جدی در این حوزه نوع تعامل و برخورد سرد و ناهماهنگی می باشد؛ که بین پرسنل و دانشجویان وجود داشته است.

حجت الاسلام دکتر ابراهیمی یادآور شد: یکی از اقدمات مهم در این دوره؛ اخلاقی تر رفتار کردن پرسنل با دانشجویان و بالعکس بوده است؛ که به همین منظور برای واحدهایی که مراجعات بیشتری داشتند تغییراتی اعمال شد.

کلیه واحدها موظف به ارائه برنامه عملیاتی هستند

حجت السلام دکتر ابراهیمی به شفاف سازی عملکرد کلیه واحدها در این معاونت اشاره و تاکید کرد: کلیه واحدها در معاونت فرهنگی و دانشجویی باید به صورت شفاف عملکرد خود را بر روی سایت منعکس کنند و خدماتی را که طی یک ماه گذشته ارائه می دهند با عدد و رقم بودجه ای که صرف شده مشخص کنند.

وی خاطر نشان کرد: اکثر دانشجویان در سال گذشته تعمیرات اساسی خوابگاه را دیدند؛ اما کمتر دانشجویی می داند برای رفاه حال او در فضای خوابگاهی تا چه اندازه هزینه صرف شده است. ما به دنبال این شفاف سازی هستیم و این نقص اطلاع رسانی را در ارتباط خود با مخاطبین و گیرندگان خدمت شفاف سازی خواهیم کرد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، بیان داشت: این شفاف سازی به نظارت بهتر ما کمک و خود نظارتی را ایجاد می کند. قطعا قرار گرفتن آمار حوزه های مختلف بر روی سایت خود موجب بالا رفتن دقت ها می شود.

ارتباط خود با تشکل های دانشجویی را افزایش می دهیم

 حجت الاسلام دکتر ابراهیمی به کاهش تصدی گری در اجرای برنامه های فرهنگی اشاره کرد و گفت: در سال جاری تلاش داریم تا ارتباط خود با تشکل های دانشجویی را افزایش داده و بسیاری از برنامه های فرهنگی را به دانشجویان واگذار کنیم.

وی اضافه کرد: در حقیقت به دنبال کاهش تصدی گری در این حوزه همراه با واگذاری مسئولیت انجام اینگونه برنامه ها به دانشجویان هستیم.

مجموعه آبی و مرکز رفاهی فرهنگی خودگردان می شوند

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، تاکید کرد: در سال قبل تلاش کردیم تا در راستای بهینه سازی مصرف اقتصادی، صرفه جویی و کسب درآمد برای حوزه دانشجویی دو کار مهم را انجام دهیم و در این راستا از هیات امنا برای خودگردان کردن مجموعه آبی و مجموعه مرکز رفاهی فرهنگی مصوبه دریافت کردیم.

حجت الاسلام دکتر ابراهیمی متذکر شد: این دو برنامه با هدف ارائه فراگیر تر خدمات، صرفه جویی اقتصادی و افزایش درآمد واحد مربوطه صورت می گیرد.

وی تاکید کرد: اقدامات لازم در خصوص مجموعه رفاهی انجام و مقدمات کار برای مجموعه آبی در حال انجام است و تا دو ماه آینده نهایی می شود.

ارتقای کیفیت تولیدات داخلی مصرف این گونه تولیدات را به دنبال دارد

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، بیان داشت: امیدوارم در راستای اجرای شعار سال جاری برداشت ها همان گونه که مد نظر مقام معظم رهبری است انجام شود. خواسته رهبری ناظر بر تولید بهینه کالای داخلی است؛ زیرا همه ما میدانیم مصرف تابع کیفیت تولید است و حمایت از کالای ایرانی باید در شرایطی فراهم شود که کیفیت تولید کالای ایرانی به اندازه ای بالا برود که ناخوادگاه مصرف مردم به سمت این نوع کالا ها باشد.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار