جشنواره های قرآنی باید در مسیر آشنایی بیشتر جامعه دانشگاهی با مفاهیم قرآنی برگزار شود

  • PDF

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: جشنواره های قرآنی باید در مسیر آشنایی بیشتر  جامعه دانشگاهی با مفاهیم قرآنی برگزار شود.

 به گزارش وب دا، دکتر دارابی در مراسم تقدیر از برگزیدگان بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت (ع) دانشگاه های علوم پزشکی کشوربا اشاره به اینکه دانشگاه های علوم پزشکی تربیت نیروی انسانی در حرفه های پزشکی را بر عهده دارند اظهار کرد: این مهم است که نیروی انسانی تربیت شود که بداند ضمن مردمی بودن، نیازها و باورهای مردم را بداند و برای خدمت و کمک به هم نوع تلاش کند.

وی با بیان اینکه دانشگاه ها مکلفند  نیروی انسانی تربیت کنند که بر اساس مبانی دینی، اخلاق حرفه ای و فردی داشته باشند خاطر نشان کر: قرآن کریم بهترین الگو  در حوزه اخلاق حرفه ای به شمار می رود و در تمامی ابعاد، سیاسی، دینی، اجتماعی، فرهنگی و .... می توان از آن سرمشق گرفت.  

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه برگزاری جشنواره های قرآنی باید تمامی گروه های هدف از جمله دانشجویان، کارکنان و اعضای هیات علمی را زیر پوشش قرار دهد و در تمامی امور حرفه ای و شخصی آنها اثر گذار باشد تصریح کرد: اگر نمی توانیم در قرآن تدبر کنیم باید بتوانیم براساس رهنمودهای قرآنی عمل کنیم.

دکتر دارابی ضمن قدردانی از تمامی دست اندرکاران برگزاری جشنواره های قرآنی گفت :دانشجویان با هر رشته ای، با وجود مشغله کاری و تحصیلی سعی کنند تا بیشتر با قرآن انس بگیرند تا در زندگی شخصی و حرفه ای خود بیش از پیش موفق عمل کنند.

در پایان این مراسم از برگزیدگان بیست و سومین جشنواره قرآنی در گروه های اساتید ،کارکنان و دانشجویان و چهار بخش آوایی ، کتبی ،پژوهشی و هنری قدردانی شد. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار