حوزه سلامت دین خود را به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ادا کرده است

  • PDF

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه در دوران پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس حوزه سلامت پیش قراول بوده است اظهار کرد:حوزه سلامت توانسته دین خود را به نظام جمهوری اسلامی ایران ادا کند.

به گزارش وب دا، دکتر محمد رضا دارابی در نشست برنامه ریزی برنامه های دهه مبارک فجر با بیان اینکه باید در دهه فجر مردم بدانند که حوزه سلامت چه خدماتی را به آنها ارائه نموده است خاطر نشان کرد:تا پیش از پیروزی انقلاب اسلامی 44درصد زایمان ها در بیمارستان ها انجام می شد اما در حال حاضر درصد بسیار بالایی از زایمان ها ایمن برای مادر و نوزاد در بیمارستان ها انجام می شود.

وی خاطر نشان کرد: وجود آب بهداشتی، مقوله زیر ساختی، تغذیه، بالا رفتن میزان سواد سلامت مردم، ارتقاء آموزش بهداشت و سلامت از جمله اتفاقات مهی است که در سالهای پس از پیروزی انقلاب انجام شده است و رسانه های گروهی  و صدا و سیما باید این اخبار را به مردم انعکاس دهند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه  در حال حاضر 23هزار کارمند در بخش های مختلف بهداشتی، درمانی و اداری به ارائه خدمات مشغول هستند، افزود :براساس آمار وزارت بهداشت بعد از وزارت آموزش و پرورش بالاترین تعداد نیروی انسانی را با 500هزار نفر داراست.  

دکتر دارابی با بیان اینکه در دهه مبارک فجر باید برای همه نیروهای تحت پوشش دانشگاه از جمله هیات علمی، کارکنان، دانشجویان برنامه های فرهنگی و متنوع در نظر گرفته شود، خاطر نشان کرد :در حوزه درمانی نیز مسایل درمانی باید برای مردم مطرح شود و حوزه نیروی انسانی و توسعه نیز به فراخور نیاز موضوعات مختلف را اطلاع رسانی کند.

وی با تاکید براینکه در قالب برنامه های شاخص نمود ارزش های انقلاب را به مردم نشان دهید، افزود :یکی از ارکان هایی که نقش پر رنگی در پیروزی انقلاب داشتند، بانوان هستند و در حال حاضر 50درصد کارکنان خانم هستند و بیش از 60درصد دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی مشهد را دختران تشکیل می دهد این موضوع نشان از حضور پررنگ بانوان در عرصه اجتماعی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی دارد.

دکتر دارابی با اشاره به اینکه در برنامه های دهه مبارک فجر باید سعی کنیم تا نسل سوم انقلاب را با ارزش های انقلاب بیشتر آشنا کنیم، اظهار کرد :نسل سوم انقلاب باید بدانند که برای کشور چه خون هایی ریخته شده و مادران چگونه فرزندان خود را راهی جبهه ها کردند.

وی افزود :ما باید ارزش های انقلاب را زنده نگه داریم و نسل سوم را جذب این آرمان ها کنیم چرا که با حضور آنها آینده انقلاب تضمین است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار امیدواری کرد:  بتوانیم ارزش های انقلاب را به صورت عینی به مردم بشناسانیم و باید بتوانیم پیام رسان خوبی برای انقلاب باشیم و فعالیت های مختلف دانشگاه را برای مردم تشریح کنیم.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار