پیام رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد به مناسبت روز دندانپزشک

  • PDF

به مناسبت فرارسیدن 23 فروردین روز دندانپزشک، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد درپیامی فرارسیدن این روز را به  قشر فرهیخته دندانپزشکان در سراسر استان خراسان رضوی تبریک و تهنیت گفت.

به گزارش وب دا، دکتر مهرابی بهار در این پیام آورده است،  بیست و سوم فروردین هر سال نماد قدردانی از مقام و جایگاه تلاشگران فعالی است که پرچم‏داران و طلايه‏ داران عرصه سلامت دهان و دندان بوده و روز تقدیر از مجموعه ارزشمندی از جامعه پزشکی است که با تلاش های مستمر خود، زمینه دسترسی عموم مردم به خدمات بهداشتی و درمانی مناسب در این عرصه را فراهم می آورند.

امروزه تأمین، حفظ و ارتقاء سلامت آحاد جامعه در راستای اجرای سیاست های کلی سلامت نیازمند همکاری و مشارکت تمامی سطوح ارائه دهنده خدمات از جمله دندانپزشکان است که با دانش و مهارت و چیره دستی خود آرامش و سلامت را به آحاد جامعه هدیه می دهند.

اهمیت نقش سلامت دهان و دندان در حفظ سلامتی، ارتقای کیفیت زندگی و جلوگیری از بروز بسیاری از بیماری ها در دوران مختلف زندگی از کودکی تا سالمندی؛ بر کسی پوشیده نیست.

دندانپزشکان به عنوان یکی از اعضای تیم سلامت؛ با توجه به خدماتی که در راستای درمان بیماری‌های دهان و دندان، ارتقای سطح سلامت، پیشگیری و آموزش روش‌های بهداشتی به افراد جامعه ارایه می دهند، نقش بسیار مهم و قابل توجهی در نظام سلامت و ارتقای کیفیت زندگی افراد جامعه ایفا می کنند.

 اینجانب 23 فروردین ماه، روز دندانپزشک را به جامعه دندانپزشکی به ویژه اساتید، اعضای محترم هیات علمی،دندانپزشکان،دانشجویان عزیز دانشگاه علوم پزشکی مشهد که در پیشبرد اهداف علمی،پژوهشی  و درمانی مبتنی بر نیاز جامعه از هیچ کوششی دریغ نمی ورزید تبریک و تهنیت عرض می نمایم و توفیق روز افزونتان را از درگاه ایزد منان خواستارم.

  امیدکه با همکاری و همدلی شما عزیزان، بتوانیم در اجرای طرح تحول سلامت دهان و دندان نقش ارزنده ای را ایفا کرده و گامهای بلند و استواری را در راستای اعتلاء و اقتدار دانشگاه علوم پزشکی مشهد برداشته و برگ زرین دیگری بر کارنامه درخشان و پرافتخار این دانشگاه بیافزائیم.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.