یادداشت روز؛ امان از بی انصافی

  • PDF

در روزهای اخیر شاهد رشد بد اخلاقی در سطح برخی از رسانه هایی بودیم که وظیفه ای جز  گل و بلبل نشان دادن وضعیت برخی از نهادها و دستگاه های مستقل از دولت و تخریب چهره خادمان مردم را ندارند.

شگفتا!!! با اینکه فضای رقابتی انتخابات در سطح کشور به فضای همدلی و رفاقت تبدیل شده هنوز هم افراد دست به قلمی پیدا می شوند که با بهانه قراردادن انعکاس مشکلات مردم، خط بطلان بر تمامی کوشش های  صورت گرفته و دستاوردهای بی نظیر برنامه تحول نظام سلامت که از جمله مطالبات  مقام معظم رهبری و مواد مصرح در قانون اساسی است ، بزنند.

از آن عجیب تر و شگفت انگیز تر اینکه با انتشار فایلهای ویدئویی که خود همین به اصطلاح رسانه های بی طرف تولید کرده اند ، سعی در کتمان تلاشهای چهار ساله اخیر می کنند.
بله ، شمایی که به عنوان مخاطب عام در پیام رسانه ها و شبکه های اجتماعی فعالیت می کنید در روزهای اخیر کلیپی  از بیمارستان قائم (عج) مشاهده کرده اید که بیماران در راهروهای بیمارستان بستری هستند. این کلیپ که به همت رسانه بی طرف ( امیدواریم ) محلی تولید شده است ، مربوط به  زمانی است که بیمارستان قائم( عج) در حال بهسازی و استقرار هتلینگ بوده است.

نگارنده این سطور خود بازدیدی از بخشهای تازه ساز بیمارستان که مورد بهره برداری قرار گرفته داشتم تا آنچه را که به قلم می آورم بر اساس مشاهدات عینی باشد.

ساختمانی که عمر 50 ساله دارد در مدت کوتاهی کمتر از یکسال کامل بازسازی شده و تبدیل به یک بیمارستان مجهز و بروز شده است ، در سردرب بخشهای تازه تاسیس می خوانم:
بخش حاد قلب
بخش جراحی چهار
بخش آی سی یو 1
بخش آی سی یو 2
بخش آی سی یو کلاهان
بخش بیماریهای عروق اعصاب
و....

با خود اندیشیدم آیا خبرنگاری که ادعای بی طرفی دارد آیا اینها را ندیده ، آیا ندیده در گذشته انبوهی از بیماران در راهروهای بخش اورژانس اعصاب که وضعیت بسیار بدی داشتند بستری می شدند ، حتی در کنار راه پله ها و سرویس های بهداشتی ، ولی امروز چشمان بینا و سالم دیگر اینگونه اوضاعی را نمی بیند، تمامی بیماران اورژانس اعصاب در بخش تخصصی  درون اتاق های مجهز و نو بستری هستند.

نمی دانم شاید انصاف که از جمله مواهب بزرگ الهی است این روزها جای خود را به اغراض باطل داده است. بیاییم کمی هم به یوم الحساب بیندیشیم و از فرصت این ماه شریف برای پاک نوشتن استفاده کنیم.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار