دیدار صمیمانه فعالان دانشجویی با سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

در آستانه روز دانشجو، جمعی از فعالان دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با سرپرست دانشگاه دیدار کردند.

به گزارش وب دا، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد ضمن تبریک 16 آذر ماه روز دانشجو، گفت: در 16 آذر 1332 سه نفر از دانشجویان دانشگاه به شهادت رسیدند و بیست و هفت نفر دستگیر و عده زیادى مجروح شدند. پس در ریخته شدن این همه خون شهیدان برای انقلاب، اهداف بلندی مد نظر قرار داشته است. ما نیز میبایست از این همه شهادت ها و رشادت ها درس بیاموزیم.

دکتر دارابی اضافه کرد: استاد و دانشجو دو رکن اصلی و اساسی دانشگاهها هستند و امروز هدف و وظیفه اصلی دانشگاهها تربیت تخصصی و اخلاقی دانشجوهاست.

استاد گروه اورولوژی دانشگاه علوم پزشکی مشهد  افزود: دانشجویان ما نه تنها نباید نسبت به مسائل کشور بی تفاوت و بی انگیزه باشند که بنا به فرموده امام راحل میبایست شجاعانه در مقابل انحرافات قیام نمایند تا استقلال و آزادى خود و کشور و ملت خودشان همیشه مصون باشد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد، همچنین افراط و تفریط را عامل خروج منطق از دانشگاه دانست و آن را بسیار ضربه زننده خواند و گفت: من و دیگر مسئولان دانشگاه همیشه آماده شنیدن و دریافت خواسته های منطقی و عملی شما دانشجویان هستیم و اگر اعتراضی هم باشد در قالب مسیر قانونی خود پیگیری خواهیم نمود.

نهادینه شدن و رشد فرهنگ دینی، تنش زدایی، ایجاد روابط مطلوب استاد و شاگردی، نقد منصفانه، توجه بیشتر به امور رفاهی و فرهنگی دانشجویان، گسترش و بسط فعالیتهای هنری و امر به معروف و نهی از منکر از جمله مواردی بود که دکتر دارابی بر آن تأکید و از نمایندگان دانشجویان و مسؤلین انجمن ها و کمیته ها و کانونهای دانشجویی خواست با کمک هم به آنها توجه داشته باشیم.

در این ابتدای این دیدار صمیمانه که به درخواست سرپرست دانشگاه برگزار شد، معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، ضمن معرفی حاضرین در جلسه از نمایندگان دانشجویان و مسئولین انجمن ها، کمیته ها و کانونهای دانشجویی خواست تا دغدغه ها و درخواستهای خود را اعلام نمایند.

دیدار های مستمر فعالان و نمایندگان دانشجویی با رئیس دانشگاه، توجه به مطالبات عام المنفعه دانشجویی، تأثیر نظرات دانشجویی در تصمیمات دانشگاه، حفظ استقلال دانشگاه در همه زمینه ها، توجه به اختصاص بودجه های دانشجویی، پررنگ تر شدن نقش مشورتی دانشجویان در حوزه های رفاهی و فرهنگی دانشگاه و استفاده از بانوان در سطوح مدیریتی دانشگاه از جمله درخواستها و مطالبات کلی نمایندگان دانشجویان حاضر در جلسه بود.

مخاطبان برای دریافت تصاویر این گزارش می توانند به اینجا مراجعه کنند. 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.