پیام سرپرست دانشگاه به مناسبت روز دانشجو

  • PDF

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد در پیامی به مناسبت روز دانشجو،  ضمن گراميداشت ياد و خاطره همه دانشجويان شهيدي كه در راه استقلال، آزادي و سربلندي ايران اسلامي جانفشاني نموده اند، این روز  را نماد استقلال خواهي، عدالت طلبي و استكبار ستيزي جامعه دانشجويي و دانشگاهي دانست.

به گزارش وب دا، دکتر محمد رضا دارابی در این پیام آورده است؛ دانشجویان و دانشگاهیان همواره در طول تاریخ ایران و برهه‌های حساس از انقلاب شکوهمند اسلامی گرفته تا هشت سال دفاع مقدس و سال‌های پس از آن در سنگر بازسازی، پیشرفت و آبادانی در صف مقدم نقش‌آفرینی و حماسه‌سازی قرار داشته‌اند و به عنوان سرآمدان جریان روشنفکری با آراستگی به دو امتیاز دانش و ایمان پیشتاز و جریان ساز بوده اند. 

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد، با اشاره به منویات مقام معظم رهبری،دانشجو روشنفکر  و متدیّن را  افسران جنگ نرم در دفاع از ارزشهای ایران اسلامی دانسته و آورده است: در مقابله با جنگ نرم بیش از هر چیز باید قواعد مقابله را شناخت و به دور از هیاهوی تبلیغاتی دشمنان با صلاح علم و دانش در مسیر  استقلال طلبی، آزادی خواهی و استکبار ستیزی حرکت کرد.

دکتر محمد رضا دارابی در بخش دیگری از این پیام تاکید نموده است، در حرکت شتابان کشور به سمت دستیابی به اهداف کلان و بخصوص اهداف علمی، نقش دانشجویان از اهمیت ویژه ای برخوردار است و در این شرایط دانشجویان مسؤولیت دارند از طریق تلاش همراه با کسب دانش به این حرکت علمی کمک کنند. 

از شما دانشجویان عزیز انتظار می رود با اتکال به خداوند متعال و با تأسی به رهنمود های مقام معظم رهبری استوارتر و با نشاط تر از قبل در رسیدن به بلندترین مدارج عالی علمی و معنوی در مسیر رونق و شکوفایی چرخه های تولید علم و دانش با شتاب بیشتری حرکت کرده و در پرتو سیاست ها و برنامه های دولت اعتدال و تدبیر در آینده ای روشن چرخه های علمی و مدیریتی میهن عزیزمان ایران اسلامی را به نحو مطلوب به پیش ببرید.

اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا دانشجو ، 16 آذر، روز دانشجو را به تمامی دانشجویان عزیز دانشگاه علوم پزشکی مشهد و سایر دانشجویان و دانشگاهیان استان خراسان رضوی تبریک عرض نموده  و سلامتی، موفقیت و توفیقات روزافزون شما فرزندان عزیز کشور  را در پناه امام مهربانی ها حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) از خداوند منان مسئلت دارم.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.