توسعه اورژانس و رسیدگی به حاشیه شهر از مهمترین برنامه های دانشگاه

  • PDF

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد، توسعه اورژانس بیمارستانی و پیش بیمارستانی و رسیدگی به مناطق حاشیه شهر و محروم استان را از مهمترین برنامه های این دانشگاه عنوان کرد.

به گزارش وب دا، دکتر محمد رضا دارابی در مراسم افتتاح 160 پروژه عمرانی، خدماتی، بهداشتی، درمانی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد که با حضور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، استاندار خراسان رضوی و جمعی از مسئولان کشوری، استانی و کشوری برگزار شد، با تاکید بر اینکه اهداف و برنامه های دانشگاه بر اساس اهداف دولت تدبیر و امید و وزارت بهداشت اجرا می شود اظهار داشت:  بر این اساس برنامه تحول نظام سلامت در راستای بهبود هر چه بیشتر سلامت جامعه و کاهش دغدغه بیماران بر اساس منویات مقام معظم رهبری با قوت تمام اجرا خواهد شد.

وی تامین پزشکان متخصص در شهرستان های زیر پوشش دانشگاه، تقویت، بهسازی و بازسازی اورژانس های بیمارستانی و پیش بیمارستانی، ارتقاء کیفیت آموزش و اجرای طرح تحول و نوآوری به عنوان گام چهارم برنامه تحول نظام سلامت، جذب اعضای هیات علمی جوان و متخصص را از جمله برنامه های مهم دانشگاه برشمرد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه  مشهد مقدس با بیش از یک میلیون و 200 هزار جمعیت حاشیه نشین مقام نخست را در کشور در این زمینه دارد اظهار داشت: رسیدگی به مناطق حاشیه شهر و محروم مشهد و دیگر مناطق زیر پوشش دانشگاه و ارتقاء کیفیت پزشک خانواده و سیستم ارجاع از برنامه هایی است که در حوزه بهداشت دنبال می شود.

دکتر دارابی رسیدگی به امور رفاهی، آموزشی  دانشجویان و آزادی بیان در محیط دانشگاه را از دیگر برنامه هایی برشمرد که در اولویت قرار دارد و اظهار داشت: مسئولان دانشگاه بر این عقیده تاکید دارند که دانشجو باید فردی مسئولیت پذیر،آگاه، مدیر و مدبر بار بیاید و در این مسیر تلاش می کنند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه علیرغم تلاش های گسترده ای که در توسعه فضاهای آموزشی در سال های اخیر در دانشگاه شده است اما هنوز این دانشگاه با 40 هزار متر مربع  کمبود فضای آموزشی روبروست اظهار داشت: تلاش می شود در دو سال آینده کمبود فضای آموزشی در این دانشگاه مرتفع شود.

دکتر دارابی در ادامه ضمن قدردانی از حمایت های وزیر بهداشت و همت و تلاش مسئولان دانشگاه در دستیابی به اهداف عالیه حوزه نظام سلامت در دانشگاه علوم پزشکی مشهد، اظهار امیدواری کرد: این حمایت ها و تلاش ها همچنان در راه رسیدن به چامعه ای سالم ادامه پیدا کند. 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.