وزیر بهداشت؛ پیشرفت کشور در گرو وحدت، همدلی و اتحاد است

  • PDF

وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی گفت: وحدت و همدلی، مرزبانی و حفاظت مردم این منطقه از این خاک و سرزمین مثال زدنی است.

به گزارش وبدا, وزیر بهداشت که برای انجام چند عمل جراحی چشم به روستای مرزی کرات از توابع شهرستان تایباد رفته بود در جمع مردم این روستا در مسجد جامع حضرت رسول اکرم (ص) گفت:امروز این افتخار نصیب من شد تا در کنار دیگر عزیزان در کاروان نورآوران سلامت که سه ماه میهمان شما بودند و به تشخیص و مداوای بیماران چشمی و همچنین بیمارانی که مشکل دندان داشتند به ویژه دانش آموزان بپردازند, حاضر شوم. 

دکتر سید حسن هاشمی با اشاره به این که نیاز فراوان و امکانات محدود است، گفت: دولت در همه بخش ها در تلاش است و انشاالله در سایه آرامش و امنیتی که در کشور برقرار است،  گره از کار مردم باز شود که این بالاترین عبادت و افتخار برای دولتمردان است.

وزیر بهداشت با بیان این که کاروان نورآوران سلامت بدون هیچ وابستگی دولتی، بر مبنای اعتقاد، نوعدوستی و علاقه ای که به حل مشکلات کشور دارند، هر سه ماه در یک منطقه مستقر می شوند، ادامه داد: همه حاضرین در این کاروان، پزشک، پرستار، کادر اتاق عمل، دندانپزشک، رانندگان،  عینک سازان، همه و همه، باکمال افتخار و بدون هیچ چشم داشت مالی و به صورت رایگان خدمت میکنند. خداوند از همه آن ها قبول کند و تعدادشان را افزایش دهد.

 وزیر بهداشت همچنین با گرامی داشت هفته وحدت افزود: درس های زیادی در قرآن کریم نهفته است و اگر ما مسلمانان به همین یک درس که همان "وحدت" است، عمل کنیم، عزت و قدرت در دنیا در اختیار ماست.

وی افزود: بالاترین جمعیت را ما مسلمانان داریم ولی در عین حال می توانیم قویترین جمعیت باشیم. علم و دانش و تمدن از اسلام و کشور های اسلامی به غرب منتقل شده است از جمله در حوزه پزشکی ما دستاورد های زیادی داشتیم، علمای بزرگی داشتیم.

دکتر هاشمی تصریح کرد:ولی امروز جهان اسلام در چه شرایطی است، آیا همه باهم برادرند، آیا به حبل الله که در قرآن و سنت رسول الله است دست یافته اید؟! یا اینکه در کشور های اسلامی به نام اسلام، به نام خدا، به نام قرآن، افکار انحرافی و ذهن های خراب علیه هم هستند و خون یکدیگر را می ریزند.

وی افزود: اینکه قرآن بخوانیم و خلاف آن عمل کنیم، نماز بخوانیم و خلاف آنچه که بر زبان میاوریم عمل کنیم این از اسلام نیست.

دکتر هاشمی با ابزاز تاسف از اینکه در کشور خودمان نیز چنین رفتاری را شاهدیم، گفت: به جای اینکه دعوت به وحدت، برادری، همدلی و مودت کنند دائم بر طبل اختلاف آن هم در مسائل پیش پا افتاده، میکوبند. 

وی تاکید کرد: پیشرفت کشور در گرو وحدت، همدلی است و  اتحاد در برابر کفار است.

 دکتر هاشمی ضمن تشکر از مهمان نوازی مردم این منطقه و با ابراز خرسندی از اینکه در این دهستان حضور پیدا کرده است، گفت: وحدت و همدلی، مرزبانی و نگهبانی مردم این منطقه از این خاک و سرزمین، مثال زدنی است.

وزیر بهداشت با پوزش از مردم منطقه برای کمی وکاستیها در حوزه بهداشت و درمان، گفت: 5 هزار خانه بهداشت در کشورساختیم که تعداد اندک آن در این منطقه است و انشالله محرومیت زدایی و جبران خواهد شد.

دکتر هاشمی در پایان گفت: از اینکه شنیدم 90 در صد مردم این دهستان باسواد هستند بسیار خوشحال شدم، و بعد از ایمان به خدا، پیشرفت کشور از سواد و آگاهی و از آموختن است امیدوارم خداوند بر عزت شما بیافزاید و ما هم آنطور که شایسته شماست، خدمتگزار باشیم.

 

 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار