بازدید سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد از شبکه بهداشت و درمان سرخس

  • PDF

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد با حضور در شهرستان سرخس ضمن بررسی روند ارائه خدمات، از پروژه های در حال ساخت این شهرستان نیز بازدید نمود.

به گزارش وب دا، دکتر محمد رضا دارابی به همراه دکتر بحرینی معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد و جمعی از مدیران این دانشگاه از کلینیک ویژه شهرستان سرخس، طرح توسعه بیمارستان لقمان حیکم سرخس و پایگاه سلامت شهری بازدید و در جریان روند اجرای پروژه ها قرار گرفت.

کلینیک ویژه شهرستان سرخس با زیربنای 700 متر مربع ساخته شده و قرار است پس از راه اندازی خدمات تخصصی در 18 گروه به ساکنان منطقه ارائه شود.

دکتر دارابی در این بازدید ضمن تاکید بر رفع نواقع پروژه و تسریع در بهره برداری از آن در جریان تجهیز کلینیک ویژه نیز قرار گرفت.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد در ادامه از طرح توسعه بیمارستان لقمان حکیم شهرستان سرخس بازدید کرد. با بهره برداری از طرح توسعه ظرفیت این بیمارستان از 64 تخت به 96 تخت بستری افزایش یابد.

دکتر دارابی در ادامه از پلی کلینیک و دی کلینیک غدیر سرخس که توسط شرکت ملی گاز و همکاری و نظارت بهداشت و درمان صنعت نفت احداث شده است بازدید نمود.

این مجموعه درمانی در زمینی به مساحت ۱۰ هزار و ۶۳۹ متر مربع با زیربنای ۷ هزار و ۸۰۳ متر مربع در سه طبقه با بخش‎های مختلف عمومی، تخصصی و بستری احداث شده است.

این مرکز به لحاظ زیر ساختی بسیار مدرن و به روز است و قابلیت آن را دارد که با تامین نیروی انسانی متخصص علاوه بر خانواده صنعت نفت به مردم منطقه نیز خدمات بهداشتی و درمانی ارائه دهد.

جانمایی و ایجاد انبار دارویی در بیمارستان لقمان حکیم ، تسریع در ساخت طرح توسعه بیمارستان لقمان حکیم و انتقال بخش دیالیز به آن، تاکید بر پیگیری رسیدگی به مشکلات متخصصان و رفع کمبودهای آنان و پیگیری تجهیز کلینیک ویژه سرخس از جمله مواردی بود که در این سفر مورد تاکید قرار گرفت.

 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.