پیام رییس دانشگاه علوم پزشکی به مناسبت روز پرستار

  • PDF

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در پیامی ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت زینب کبری(س) بزرگ بانوی دشت کربلا آورده است، پرستاران سرچشمه جوشان مهر و عطوفتند که کلام مهر آفرینشان گرمای درد را به خنکای عشق و مهربانی تبدیل می‌کند؛ آنهایی که رنج توان فرسای بیماران را با تبسم خویش می‌کاهند.

به گزارش وب دا، دکتر محمد رضا دارابی در این پیام آورده است، میلاد با سعادت بزرگ‌بانوی کربلا بهانه‌ای است برای ارج نهادن بر تلاش‌های شبانه‌روزی زنان و مردانی که با از خودگذشتگی و بزرگواری، مرهم زخم‌ها و التیام درد بیماران و نیازمندان می‌شوند.

پرستاران، منادیان انسانیت و کرامتند؛ آنگاه که جان‌های بیمار و دردمند را به نور ایمان و ایثار، حیاتی دیگر می‌بخشند به واقع جانی در کالبد جامعه می‌دمند و این جان بر آمده از اعتقاد و باور راستین، عشق به خالق و عشق به مخلوق را در کسوت شریف و مقدس "پرستار" جلوه‌گر می‌نماید.

همراهی و ایثار جامعه پرستاری در سال های گذشته بخصوص در دوران هشت سال دفاع مقدس شاهدی محکم از هدفمندی و تعهد این گروه فرهیخته است و امروز نیز به عنوان یکی از بازوهای توانمند دانشگاهها در حوزه سلامت با حضور پرمهر و عاطفه خود در بيمارستانها و بر بالین بیماران علیرغم طاقت فرسا بودن شغلشان با قلوبی آکنده از عشق و محبت صادقانه و خالصانه شبانه روز در خدمت بیماران هستند.

اینجانب فرا رسیدن  ولادت با سعادت اسوه صبر و مقاومت ،حضرت زینب (س) و روز پرستار را به تمامی پرستاران دلسوز،زحمت کش و پر تلاش که همچون فرشتگان رحمت به دردها، مشکلات و نیازهای جسمی و عاطفی بیمار پاسخ می دهند تبریک عرض نموده  و امیدوارم در این برهه از زمان که سلامت به اولویت اصلی دولت تدبیر و امید تبدیل شده است با همراهی و همدلی شما عزیزان بتوانیم سبب ارتقاء سلامت در کشور و استان باشیم.

با امید به اینکه خورشید ایمان، گرمابخش دل‌های آسمانی‌تان و عاطفه و صبر زینبی زلال جاری زندگی‌تان باشد، سلامتی، توفیق و سربلندی در تمامی شئونات زندگی را برای یکایک شما خوبان از درگاه حضرت احدیت خواهانم.

 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.