پیام رییس دانشگاه به مناسبت روز بهورز

  • PDF

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در پیامی فرا رسیدن روز بهورز را به تمامی سربازان خط مقدم نظام سلامت تبریک گفت.

به گزارش وب دا، دکتر محمد رضا دارابی در این پیام آورده است، بهورزان از موثرترین نیروها در ارتقای سلامت بوده و  فعالیتهای آنها در تامین، حفظ و ارتقای سلامت جامعه نقشی حیاتی دارد، به طوریکه با کمترین هزینه و امکانات، و با تلاش و فعالیت شبانه روزی خود، نقش مهم و تاثیرگذاری در پیشگیری از بیماریها و صیانت از سلامت مردم دارند.

بهورزان جامعه نگرترین دانش آموختگان نظام سلامت هستند و ارائه خدمات مراقبتهای اولیه بهداشتی درمانی توسط بهورزان در جامعه روستایی از عوامل موثر در توسعه شاخصهای انسانی می باشد که موجب توسعه شاخصهای اجتماعی می شود.

مراقبتهای اولیه سلامت شامل مراقبتهای اصلی و اساسی بوده که اکثریت افراد جامعه و گروههای هدف به آنها نیاز دارند، مراقبتهای اولیه سلامت عمدتا" بر محور پیشگیری استوار بوده که از طریق پیشگیری از بروز بیماریها و ناتوانی ها  هم باعث ارتقاء سلامت شده و هم هزینه های سلامت را کاهش  می دهند که بهورزان ارائه دهندگان این خدمات اولیه سلامت در خانه های بهداشت در مناطق روستایی می باشند.

اگر امروز شاهد ریشه کنی بیماری‌هایی مانند فلج اطفال، کاهش مرگ و میر کودکان و مادران و کاهش بیماری‌های واگیر در کشور هستیم؛ باید همه‌ را مرهون ‌زحمات‌ و تلاش‌ بهورزان‌ بدانیم‌، زیرا ارتقای‌ شاخص‌‌های‌ بهداشتی‌ کشور به ویژه در روستاها در گروی تلاش‌ و فعالیت‌ این‌ عزیزان‌ است‌.

اینجانب روز بهورز را به بهورزان فعال در مجموعه زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد تبریک عرض نموده و از خداوند متعال کامیابی، توفیق روزافزون و سعادتمندی را برای همگان خواستارم.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.