پیام تبریک معاون بهداشت دانشگاه به مناسبت روز جهانی بهداشت محیط

  • PDF

بهورزان نقش ارزنده ای در ارتقای سلامت جامعه دارندمعاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد طی پیامی، 4 مهرماه برابر با 26 سپتامبر "روز جهانی بهداشت محیط " را به تمامی فعالان این عرصه تبریک گفت.

به گزارش وب دا، دکتر حمید رضا بهرامی در این پیام آورده است: حفظ تندرستی و رهایی از رنج و بیماری یکی از مهم ترین مسائلی است که همواره در طول تاریخ، فکر بشر را به خود مشغول نموده است. با پیشرفت علم و دانش و شناخت عوامل بیماری زا و تأثیر آن بر تندرستی، انسان آموخت که باید در محیط پاکیزه و سالم زندگی کند و از آنچه سلامتی او را به خطر می اندازد، اجتناب کند. مسلما تغذیه و مواد غذایی که توسط انسانها مصرف می شوند نقش بسیار مهم و ویژه ای در تامین و حفظ سلامت انسان دارد.

 انسان شاید بتواند بدون تفریح، مسافرت و ... زنده بماند ولی مسلما نمی تواند بدون غذا به حیات خود ادامه دهد. لذا امروزه یکی از مهمترین دغدغه هایی که بسیاری از کشورهای جهان با آن دست به گریبان می باشند مسئله سلامت غذایی می باشد. چرا که امنیت غذایی عنصر اصلی سلامت فکری، روانی و جسمی اعضای جامعه می باشد.

تأمین غذا با کیفیت، سالم و کافی برای جمعیت کشور همواره مسئله ای اساسی و مهم برای دولتمردان و متخصصان دست اندرکار در این زمینه بوده است. لذا در حوزه سلامت کشور نیز نظارت بر این موضوع یکی از برنامه های مهم بوده و بازرسین سلامت محیط بر این موضوع نظارت می نمایند تا به هدف دستیابی به عرضه باثبات مواد غذایی و تأمین مناسب امنیت غذایی جامعه که از جمله اولویتهای راهبردی کشور می باشد، دست یابیم. 

روز جهانی بهداشت محیط، همواره یادآور تلاش های شبانه روزی خدمتگزاران این عرصه در نظام سلامت است که سختی های فراوان این حرفه را به جان خریده و برای توسعه سلامت در جامعه از هیچ کوششی فروگذار نکرده اند. اینجانب ضمن عرض تبریک روز جهانی بهداشت محیط به همکاران فعال در این حوزه، توفیق و سربلندی در خدمت به جامعه را برایشان از درگاه خداوند متعال آرزومندم.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.