پیام رییس دانشگاه به مناسبت روز ملی آمار و برنامه ریزی

  • PDF

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در پیامی روز ملی آمار و برنامه ریزی را به فعالان این عرصه تبریک گفت.

به گزارش وب دا، دکتر محمد رضا دارابی در این پیام آورده است، برنامه‌ریزی و مدیریت در حوزه سلامت باوجود گستردگی متغیرهای این حوزه و تخصصی بودن شاخص‌های آن بدون ارایه آمار و اطلاعات علمی و به‌روز امکان‌پذیر نیست.
ارتقای بهره وری منابع،‌ افزایش رضایتمندی مشتریان، بهبود کیفی و کمی سطح بهره مندی و بهبود ساختار و روش انجام کار از اهداف کلان حوزه سلامت است که تحقق آن نیازمند دسترسی به اطلاعات دقیق و قابل استناد از آمار و شاخص‌های عملکردی و برنامه ریزی مربوط به آن می‌باشد.

انتخاب یک روز در تقویم ملی کشور به عنوان روز ملی آمار و برنامه ریزی، در درجه اول به منظور تاکیدی بر اهمیت این علم و کاربرد دقیق و صحیح آن در تنظیم برنامه های کلان و راهبردی، جهت پیشرفت و توسعه بوده و در درجه بعد، در راستای تجلیل از تلاش های دست اندرکاران این علم و فن است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این پیام  ضمن تبريک فرارسيدن اين روز به جامعه آماري کشور و بخصوص کارکنان آمار دانشگاه،  توفيق روز افزون و پيشرفت تمامی اين عزيزان را از خداوند منان مسئلت نموده است.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.