پیام تبریک رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد مناسبت روز استاد

  • PDF

پیام رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد به مناسبت هفته سلامترییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در پیامی ضمن گرامیداشت سالروز شهادت اندیشمند و متفکر انقلاب اسلامی آیت الله مرتضی مطهری، روز استاد را به تمامی اعضای هیات علمی دانشگاه که در سنگر علم و تحقیق برای پیشرفت ایران اسلامی تلاش می کنند تبریک و تهنیت گفت.

به گزارش وب دا، دکتر محمد رضا دارابی در این پیام آورده است: گرامیداشت روز استاد فرصت ارزشمندی است برای تجلیل از مقام رفیع و شامخ تلاشگران عرصه تعلیم و تربیت و پژوهشگرانی که مسیر تعالی و پیشرفت را برای جویندگان دانش و تشنگان معرفت هموار کرده اند.

تعالی، رشد و توسعه هرجامعه در گرو آموزش و پرورش صحیح است و استادان، به عنوان یکی از ارکان توسعه علمی کشور در شکل گیری شخصیت علمی و فرهنگی دانشجویان نقشی ماندگار دارند و بی شک اساتید دانشگاه های علوم پزشکی از آن جهت که علاوه بر ایفای نقش مقدس معلمی، پژوهشگران حوزه سلامت و حلقه های اصلی درمان نیز هستند، جایگاهی ویژه و دارای ارزشی مضاعف دارند.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد با برخورداری از وجود ارزشمند استادان و تلاش دانشگاهیان در سالیان  متمادی شاهد موفقیت های چشمگیری در حوزه های مختلف آموزشی، پژوهشی و ارائه خدمات سلامت بوده است بگونه ای که در حال حاضر در حوزه آموزش رتبه نخست، در حوزه درمان رتبه نخست و در حوزه پژوهش رتبه سوم کشور را به خود اختصاص داده است همت بلند تان را ارج می نهم و برای ادامه راه دستان پرمهرتان را به گرمی می فشارم.

اینجانب ضمن بزرگداشت مقام معلم و منزلت والای استاد که ودیعه ی الهی تعلیم و تربیت در دستان توانمندشان نهاده شده است، سالروز شهادت استاد شهید آیت الله مرتضی مطهری و روز استاد را به تمامی اعضاء هیات علمی و مدرسین دانشگاه که با همت و تعهد خود در عرصه ی تعلیم و تربیت از هیچ تلاشی دریغ نورزیدند، تبریک عرض می نمایم و امیدوارم بتوانیم با اراده ای راسخ، همتی جهادی و آگاهانه، جایگاه دانشگاه علوم پزشکی مشهد را در اجرای هر چه بهتر نقشه جامع علمی کشور و ایفای نقش مؤثر دانشگاه در دستیابی به اهداف چشم انداز توسعه اسناد بالا دستی بیش از پیش  ارتقاء دهیم.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.