پیام تبریک رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد به مناسبت روز جهانی ماما

  • PDF

رییس دانشگاه ،پذیرش بیماران در مراکز درمانی در سال جاری 30 تا 40 درصد افزایش یافته استرییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در پیامی ضمن تبریک فرارسیدن پانزدهم اردیبهشت «روز جهانی ماما» آورده است: بی شک تامین سلامت مادران از مهم ترین زیر بناهای توسعه پایدار هر کشور است که این امر مرهون همت بلند و تلاش های صادقانه افرادی است که با اهتمام خود در این راه می کوشند.

به گزارش وب دا، دکتر محمد رضا  دارابی در این پیام آورده است: روز جهانی ماما ، بهانه ایست جهت تقدیر از پیشگامان ارتقای بهداشت و سلامت جامعه و فرصتی مناسب برای تکریم و تجلیل از این قشر صبور ،مخلص و زحمتکش که با تحمل لحظه های دشوار  و با تعهد و تخصص مشغول ارائه خدمت می باشند.

سلامت جامعه مستلزم نقش آفرینی صحیح و هم افزایی تمامی ارکان حوزه سلامت است و بی شک سخت‌کوشی توام با مسئولیت شناسی این عزیزان در ارائه مراقبت‌های مامایی با کیفیت بالا و تلاش در بهبود مستمر آن و ایجاد زمینه زایمان ایمن و بی خطرعامل بالقوه‌ای در کاهش مرگ و میر و ارتقاء سلامت مادران و نوزادان است.

جامعه مامایی به عنوان یکی از اعضای خانواده پزشکی کشور با توفیقات چشمگیر و خدمات ارزنده در جهت تامین سلامت مادر و کودک مایه مباهات نظام سلامت به شمار می آیند .

‌روز جهانی ماما را که همزمان با بهار طبیعت است به شما تلاشگران جامعه مامایی که وظیفه دشوار و حیاتی حفظ سلامت مادر و نوزاد را به عهده دارید تبریک و تهنیت عرض می نمایم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این پیام ضمن قدردانی از خدمات بی‌شائبه جامعه فداکار مامایی استان و تاکید برنقش مهم و حیات بخش  جامعه مامایی در نظام سلامت اظهار امیدواری نموده است که بیش از پیش شاهد ارتقاء کیفیت خدمات مامایی و کمک به استقرار جامعه ای سالم و با نشاط باشیم.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.