پیام رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد به مناسبت روز ملی بسیج اساتید

  • PDF

پیام رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد به مناسبت روز جهانی قدسرییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در پیامی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید مصطفی چمران، روز ملی بسیج اساتید را به تمامی اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه تبریک و تاکید نموده است: گسترش فرهنگ و تفکر بسیجی در بین اعضای هیات علمی دانشگاه ها، دفاع از دستاوردهای انقلاب اسلامی، کمک به ایجاد زمینه مناسب برای تلاش علمی، پژوهشی، ارتقای معرفت و آگاهی دینی باید از اهداف بسیج اساتید باشد.

دکتر محمد رضا دارابی در این پیام آورده است: بسیج نهادی ارزشمند و انقلابی است که با بهره گیری از متعهد ترین و مخلص ترین افراد و حضور در صحنه‌های مختلف از دفاع مقدس تا در صحنه های آبادانی علمی ،آموزشی و فرهنگی نقشی بسیار مهم و اساسی را در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران عهده دار بوده است.

برخوردار بودن از، روحیه جهادی و سلحشورانه، ولایت محوری و تکلیف‌مداری، بصیرت و نگاه ژرف و توأم با درک، حضور به موقع در صحنه‌های نیاز انقلاب و گذرگاه‌های حساس و سرنوشت‌ساز، از ویژگی‌های ممتاز بسیج و بسیجیان است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه "وجود بسیج اساتید یک نعمت برای نظام اسلامی است" در این پیام تاکید نموده است: در شرایط کنونی کشورمان بسیجیان به ویژه اساتید بسیحی باید با همت و تلاشی جهاد گونه وعلمی از توان عظیم خویش برای  پیشرفت و آبادانی هر چه بیشتر کشور عزیزمان در عرصه های مختلف علمی و فرهنگی استفاده نمایند.

دکتر دارابی در این پیام ضمن  گرامیداشت یاد و  خاطره شهید دکتر مصطفی چمران که فرهنگ ایثار و فداکاری را درخود به فعلیت رساند، روز ملی بسیج اساتید به جامعه دانشگاهی را به ویژه اساتید با بصیرت دانشگاه علوم پزشکی مشهد تبریک گفته و اظهار امیدواری نموده است در سایه توجهات حضرت ولی عصر (عج) و رهنمودهای خردمندانه رهبر معظم انقلاب در پاسداری و صیانت از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران موفق باشید.

 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.