پیام رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد به مناسبت روز "تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی"

  • PDF

پیام رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد به مناسبت روز خبرنگار رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در پیامی ضمن گرامیداشت روز  "تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی" تاکید نموده است: نقش بی بدیل حضور مردم به عنوان رکن اصلی و تاثیرگذار در صحنه های اجتماعی و سرنوشت ساز همواره از اهمیت خاصی برخوردار است.

 به گزارش وب دا، دکتر محمد رضا دارابی در این پیام آورده است: وفاق ملی و همراهی گروه های مختلف اجتماعی در تنگناهایی که حاکمیت ها در طول تاریخ با آن مواجه می شدند بسیار راهگشا بوده و هست و یقینا تشکل های مردمی که در مطالبه گری و توانمند ساختن مردم برای رفع مشکلات و دفاع از حقوق عامه تشکیل می شوند ، در جمع آوری و استفاده بهینه از امکانات و ارائه خدمت به هم نوعان خود سابقه ای به قدمت تاریخ ظهورزندگی اجتماعی بشر دارد  .

22مرداد ماه با نام  روز ملی تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی، روزی است که تمامی تشکل های اجتماعی و سازمانهای  مردم‌نهاد در نقاط مختلف کشور برای به اشتراک‌گذاشتن تاثیرات مثبت فعالیت این تشکل ها بر جامعه و بررسی روند مشارکت‌های مردمی  مو ثر و استفاده از تجربیات یکدیگر و به روز نمودن اطلاعات و روشهای ارائه خدمات گرد هم می آیند.

تشکل ها ی غیر دولتی بخش سلامت در قالب  مراکز درمانی خیریه ، موسسات خیریه بیمارستانها ، مجامع خیرین سلامت ،  خیرین و پیام گزاران سلامت ، کانون های سلامت محلات ، سازمان هاي مردم نهاد (سمن)، به عنوان نظام پنهان ارتقاي سلامت جامعه ، مستقل از دولت و نماد واسط مشارکت مردم و يکي از ارکان  اصلي و مهم  ارتقاي سلامت، می باشند.

حمایت از توسعه کمی و کیفی تشکل های اجتماعی سلامت محور از اهداف و اولویت های دانشگاه علوم پزشکی  بوده و  استفاده از توانمندیها و امکانات فراهم آمده توسط تشکل های اجتماعی و ایجاد زمینه های گسترش و تعمیق مشارکت فعالانه در فرآیندهای توسعه سلامت مورد تاکید می باشد.

ضمن گراميداشت این روز و آغاز هفته مشارکت اجتماعی و روز تشکلها و قدردانی از تلاشهای اعضا و دست اندرکاران ، نیک اندیشان وفعالان و همیاران مردمی، امید وارم ثمره این هم اندیشی ها و همیاریها اعتلای شاخصهای سلامت جامعه و استقرار عدالت در سلامت باشد توفیق روز افزون همه کسانی را که علیرغم کاستی ها فعالیت در عرصه سلامت را هدف خویش قرار داده اند  از خداوند مسئلت می نمایم.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.