پیام رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد به مناسبت روز داروساز

  • PDF

پیام رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد به مناسبت روز کارمندرییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در پیامی ضمن تبریک وگرامیداشت زادروز فیلسوف ،شيمي دان و دانشمند عالیقدر، محمد بن زکریای رازی و روز داروساز، تاکید نموده است: در مسیر درمان بیماران و دردمندان، داروسازان یکی از اصلی ترین حلقه های نظام سلامت هستند که دوشادوش جامعه پزشکی، خدمات ارزنده و تحسین برانگیزی را به مردم ارائه می دهند.

دکتر محمد رضا دارابی در این پیام آورده است: جامعه داروسازی، با دارا بودن دانش آموختگان برجسته و ممتاز ، جامعه ای خدوم و پویا بوده که دوشادوش كليه آحاد جامعه پزشکی، خدمات ارزنده  ای را در ابعاد مختلف آموزشي ، پژوهشي، درمانی، به مردم ارائه داده اند و همواره از تلاش های شبانه روزی خود برای پیشرفت و توسعه دانش محور و همه جانبه این علم دریغ نورزیده اند.

در زمان حال با تحریم های ناجوانمردانه دشمنان علیه کشورمان نقش داروسازان در خودکفایی در زمینه دارو بیش از پیش نمایان است و تولید نانو داروی سینادوکسوزوم برای درمان سرطان، تولید نانو داروی درمان سالک، تولید نانو داروی سینا کورکومین، طراحی و تولید قرص کروسینا و ده ها داروی دیگر از جمله اقدامات و خدمات ارزنده داروسازان و اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به شمار می رود که در مسیر خود کفایی به بار نشسته است.

به طور حتم جامعه داروسازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد یکی از پرافتخارترین گروه ها در کشور به شمار می روند و گواه این مدعا حضور اعضای هیات علمی دانشکده داروسازی در جمع دانشمندان یک درصد برتر جهان است.

پنجم شهريورماه که به مناسبت زاد روز حکیم فرزانه محمد زکریای رازي شيميدان، طبيب، داروشناس و داروساز بزرگ ايراني روز «داروساز » نام گرفته است را به  تمامی اساتید، اعضای هیات علمی، داروسازان، دانشجویان بویژه اساتید و دانشجویان عزیز دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد که در مسیر سلامتی جامعه گام برداشته و دانش، تجربه و مهارت خود را برای خدمت به مردم بکار می‌گیرند، تبریک و شادباش گفته و برای همه تلاشگران این راه مقدس سربلندی، عزت، سلامتی و توفیق روزافزون را از درگاه ایزد منان مسئلت نمایم.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.