پیام سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد به مناسبت روز ملی آمار و برنامه ریزی

  • PDF

  با حکم وزیر بهداشت؛سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد منصوب شدسرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد در پیامی روز ملی آمار و برنامه ریزی را به فعالان این عرصه تبریک گفت.

به گزارش وب دا؛ دکترسید محمد حسین بحرینی طوسی در این پیام آورده است: امروزه با گسترده‌تر شدن مؤلفه‌ ها و شاخص‌ های خدمات بهداشتی و درمانی در نظام سلامت، تصمیم‌گیری، برنامه‌ریزی و تخصیص منابع بدون ارائه استدلال‌ ها و تحلیل‌ های آماری ممکن نیست و این موضوع بیانگر اهمیت و رسالت کار کارشناسان و رابطین این حوزه است.

آمار با به تصویر کشیدن واقعیت های موجود و با خلاصه‎ سازی و نتیجه ‎گیری از داده‎ها در قالب گزارشات، جداول و نمودارهای تحلیلی و توصیفی متنوع، نقاط قوت و ضعف را به سرعت شناسایی کرده و با نگاهی کمّی و عددی واقعیات را منتقدانه بیان می‎کند و با دانش به دست آمده از اطلاعات کمی و آماری، راه توسعه و پیشرفت و استفاده بهینه از منابع را فراهم می‎آورد و از اتلاف وقت و سرمایه و دوباره کاری‎ها و تصمیم‎های مبتنی بر سعی و خطا جلوگیری می‎کند.

اینجانب ضمن تبریک، روز ملی آمار و برنامه ریزی به تمامی فعالان عرصه آمار و برنامه ریزی، امیدوارم با تکیه بر برنامه ریزی و استفاده از پتانسیل های مجموعه بزرگ دانشگاه علوم پزشکی مشهد بتوانیم بستر مناسبی برای ارتقای سلامت همه جانبه در استان و ارائه خدمات به زائران و مجاوران بارگاه منور حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) فراهم آوریم.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.