بیانیه هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی مشهد در پی سوزاندن کتاب طب هاریسون

  • PDF

هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی مشهد در واکنش به آتش زدن کتاب طب هاریسون توسط فرد سودجویی، که در زیر نقاب فرهنگ علم پرور شیعه و سوء استفاده از لباس مقدس روحانیت، هدفی جز تخریب اعتماد مردم به علم پزشکی و پزشکان خدوم ارائه دهنده خدمات سلامت ندارد بیانیه ای صادر نمود.

به گزارش وب دا، در بیانیه هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی مشهد آمده است: به دنبال اقدام ضد ارزشی به آتش کشیدن کتاب مرجع پزشکی توسط فرد سودجویی، که در زیر نقاب فرهنگ علم پرور شیعه و سوء استفاده از لباس مقدس روحانیت، هدفی جز تخریب اعتماد مردم به علم پزشکی و پزشکان خدوم ارائه دهنده خدمات سلامت ندارد، دانشگاه علوم پزشکی مشهد به عنوان یکی از متولیان آموزش و ارائه خدمات پزشکی نوین و طب سنتی و مکمل، ضمن احترام به خدمات شایان حوزه های علمیه و روحانیت معزز و تقبیح اقدامات خلاف موازین علمی، شرعی و عقلی شخص مذکور و کلیه کسانی که در سراسر جهان به زعم خود با آتش کشیدن کتاب به دنبال خاموش کردن چراغ علم و معرفت هستند آمادگی خود را جهت مقابله علمی و فکری با شیادان فریبکار و تداوم اقدامات پژوهشی، آموزشی، بهداشتی و درمانی به مردم عزیز و دارای فرهنگ غنی اسلامی ایرانی اعلام می نماید.

در این بیانیه تاکید شده است:  بدیهی است روحانیت پویای شیعه هرگز چنین اقداماتی را تایید نکرده و نخواهد کرد. لذا از حوزه های علمیه به عنوان مرکز علم و تفکر دینی و اجتماعی، انتظار می رود با تقبیح این گونه اقدامات،زمینه روشنفکری افکار عمومی را فراهم  سازند.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.