پیام تبریک رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد به مناسبت روز استاد

  • PDF

IMAGEرییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در پیامی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید مرتضی مطهری و تجلیل از مقام ارزشمند استاد آورده است : بی شک اعتلای علمی، اخلاقی و فرهنگی انقلاب اسلامی میسر نخواهد شد مگر با همت و تلاش معلمان و اساتیدی که به آموزش آینده سازان کشور همت گمارده اند و اوج این منزلت زمانی است که تعلیم دانش در جهت حفظ و تامین ارتقای سلامت مردم قرارگیرد.

دکتر محمد حسین بحرینی در این پیام آورده است: روز گرامیداشت مقام استاد یادآور شکوه و عظمت فرهیختگانی است که در پرتو شمع وجود خود، زیباترین جلوه های عشق و ایثار را به نمایش گذاشته و به تعلیم و تربیت فرزندان این مرز و بوم همت گماشته اند.

تعلیم و تعلم از شئون الهی است و معلمان و استادان به عنوان یکی از ارکان توسعه کشور در شکل دهی  نظام علمی و فرهنگی جامعه نقشی ماندگار دارند و البته جایگاه ویژه استادان دانشگاه های علوم پزشکی از آن جهت که علاوه بر کرسی تدریس و تعلیم بر  مسند تحقیق و پژوهش در حیطه سلامت جامعه و ارائه خدمات درمانی نیز تکیه دارند جایگاهی ویژه و دارای ارزش مضاعف است.

 

اوراق زرین تاریخ ایران اسلامی ، سیمای درخشان استادان و معلمان نام آوری همچون شهید مرتضی مطهری و دکتر علی شریعتی را بر خود نقش زده است، آنان که با پیکار مقدس خویش حماسه های شکوهمند و جاوید در سازندگی انسان متعهد به وجود آوردند و امروز نیز در شرایط بحران شیوع کووید-19 شما عزیزان گرامی بار دیگر با حضور در بیمارستان های خط مقدم مبارزه با کرونا چه زیبا جلوه  هایی از ایثار و از خود گذشتگی در نجات جان بیماران و کمک به درمان آنها را به نمایش گذاشتید. جلوه هایی که شاید نظیر آن را فقط در دوران هشت سال دفاع مقدس می توان پیدا کرد.

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره اساتید فقیدی همچون دکتر طاهره سازگار،دکتر غضنفر فروزانفر،دکتر وحید یحیوی،دکتر رضا الهی، دکتر جواد قناعت، دکتر شاهین فر، دکتر محمد تقی صراف و دکتر احمد صاحب علم که در یک سال اخیر جان به جان آفرین تسلیم کردند ،هفته بزرگداشت مقام والای معلم و استاد راخدمت همه استادان تلاشگر دانشگاه علوم پزشکی مشهد تبریک و تهنیت عرض نموده و اظهار امیدواری نموده است بتوان با اراده ای راسخ، همتی جهادی و آگاهانه، جایگاه دانشگاه علوم پزشکی مشهد را در اجرای هر چه بهتر نقشه جامع علمی کشور و ایفای نقش مؤثر دانشگاه در دستیابی به اهداف چشم انداز توسعه اسناد بالا دستی ارتقاء داده و موجبات سعادت و سرافرازی کشور عزیزمان ایران اسلامی را با قلم اندیشه و فرهنگ فراهم سازیم.

 

توفیق روزافزون شما اساتید محترم را درعرصه سلامت جامعه اسلامی از خداوند متعال خواستارم.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.