پيام وزير بهداشت به مناسبت گرامیداشت مقام معلم

  • PDF

تقدیر وزیر بهداشت از مدیران و کارشناسان بخش بهداشت در طرح غربالگری کرونا  وزیر بهداشت، درمان و آموزش، پزشکی در پیامی فرا رسیدن روز معلم را تبریک گفت.

 به گزارش وبدا، دراین پیام آمده است: سالروز شهادت معلم دین و دانش، استاد شهید مطهری و روز معلم را به همه معلمان به ویژه همکارانم، اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی سراسر کشور تبریک و تهنیت عرض می کنم.

  اولین معلم آفرینش، پروردگار علیمی که "الذی علم بالقلم علم الانسان مالم یعلم"، به آدمی بیش و پیش از هر چیز، دلدادگی و مهربانی آموخت: "چون جود ازل بود مرا انشاء کرد/ بر من ز نخست درس عشق املا کرد/ وآنگاه قراضه ریزه قلب مرا/ مفتاح در خزائن معنا کرد".

 و در طول مقام آن اول و آخر، انبیا و مرسلین و اولیای الهی، معلم عشق، به عنوان گرم ترین عامل پویش و حرکت در خلایق، بودند و البته آنچه جوهره مشترک سیره تعلیم و منش هدایت آن معلمان راستین بشریت بوده و هست، جامعه محوری است، چنانکه معلم بلاغت و عدالت، امیرمومنان(ع) فرمود : «أحسن الکلام ما زانه حُسنُ النّظام و فهمه الخاص و العام؛بهترین سخنان آن است که ساختارش، آراسته و برای خواص و عوام قابل فهم باشد.

در این وانفسای بلا و ابتلای ویروس منحوس، آنچه شاید بیش از گذشته رخ نمایاند، توفیق تبیین، اقناع و تحریض آگاهانه در شکل گیری یک بسیج ملی و مشارکت اجتماعی مثال زدنی است که رویکرد عالمانه و عاشقانه معلمان سلامت این مرز و بوم، رقم زد، لذا در این یادمان مقام و اثنای پاسداشت جایگاه معلم، از درگاه حق- عز و جل- تمنا دارم شعله عشق در دل اساتید و معلمان این سرزمین، همچنان پاینده و مستدام بماند.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.