پیام رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد به مناسبت روز جهانی ماما

  • PDF

پیام تبریک رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد به مناسبت روز استادرییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در پیامی ضمن تبریک روز جهانی ماما به تمامی فعالان این عرصه تاکید نموده است؛ جامعه مامایی حامی اصلی سلامت خانواده هستند و  آنان با تضمین سلامت مادران و نوزادان حیات، نشاط و شادابی همراه بادانش، ایثار و ایمان را در جامعه جاری می‌سازند.

به گزارش وب دا، دکتر سید محمد حسین بحرینی در این پیام آورده است : بی تردید جامعه خدوم مامایی به واسطه مهارت، اخلاص خویش که همواره نوید بخش حیات، نشاط و سلامت برای خانواده و جامعه بوده و با ارائه صحیح مراقبت‌های مامایی با کیفیت بالا و تلاش در بهبود مستمر آن نقش بالقوه‌ای در کاهش مرگ و میر مادران و نوزادان دارند و به حق می‌توان از آنها بعنوان حامیان دلسوز سلامت زنان، نوزادان و خانواده‌ یاد کرد.

در واقع روز ماما ، روز ارج نهادن به صبوری و سلوک  همکاران فرهیخته ای است که ، با مهربانی و عطوفت زندگی را معنا می بخشند و اولین طلیعه حیات نوزادی پاک و با سرشتی آسمانی را رقم میزنند .

و در این روزها که کشورمان با ویروس کووید-19 روبرو شده است، ماماها نیز در کنار سایر مدافعان سلامت، ضمن حفظ سلامت مادران باردار در مراکز خدمات جامع سلامت، در بیمارستان های دانشگاهی و غیر دانشگاهی نیز برای تسهیل در زایمانی طبیعی و ایمن تلاش می کنند و این همت و تلاش شبانه روزی این عزیزان ستودنی است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این پیام ضمن قدردانی از خدمات بی‌شائبه جامعه فداکار مامایی استان، از درگاه ايزد منان موفقیت، سلامتی و بهروزي را برای این قشر خدوم ، مسئلت نموده و ابراز امیدواری کرده است؛ در پرتو عنايات ويژه خداوند متعال و همچنين همياري بیش از پیش تمامي فعالان این عرصه، همواره "مادران و نوزادان" از صحت و سلامتي كامل و مثال زدني برخوردار باشند.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.