پیام رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد به مناسبت روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی

  • PDF

پیام رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد به مناسبت روز جهانی مامارییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در پیامی ضمن تبریک روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی به فعالان این عرصه آورده است: 27 ارديبهشت روزی برای یادآوری کوشش ها و تلاش های صادقانه تمام کسانی است که در جایگاه روابط عمومی، از هیچ تلاش و کوششی در جهت ایفای رسالت بزرگ خود در جامعه دریغ نمی ورزند .

به گزارش وب دا، دکتر محمد حسین بحرینی در این پیام آورده است: روز ارتباطات و روابط عمومي تداعی گر اهمیت و نقش روز افزون صنعت روابط عمومی در دنیای ارتباطات است که امروزه به قلب تپنده مجموعه های مختلف تبدیل شده است.بي شک بدون داشتن یک روابط عمومی فعال، پویا و پیشرفته، هیچ ارگان یا سازمانی نمی تواند آن گونه که باید اهداف خود را بشناساند یا در جهت رفع مشکلات و پاسخگویی به مطالبات جامعه گام بردارد.

روابط عمومی در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نسبت به سایر دستگاه ها رسالت سنگین تری را به عهده دارد. رسالت این حوزه علاوه بر نقش معمول تمام روابط عمومی ها و اطلاع رسانی، تلاش برای  ارتقای فرهنگ سلامت و سطح آگاهی سلامت جامعه است و این رسالت بزرگی است.

ارایۀ خدمات پیشگیرانه و ارتقای فرهنگ سلامت، یکی از سیاست­ها و راهبردهای دانشگاههای علوم پزشکی کشور است که در اجرای این سیاست نقش روابط عمومی بسیار مهم است چرا که با ارتقای فرهنگ سلامت و اصلاح رفتار و شیوۀ زندگی مردم می توان تا حد زیادی از بار بیماری ها کاست و در هزینه های درمان صرفه جویی کرد.

.دکتر بحرینی در این پیام با اشاره به بروز بیماری  نو ظهور و ناشناخته  کووید -19در دنیا ، افزایش سطح سواد سلامت جامعه رانیز  از رسالت‌ها و مسئولیتهای مهمی عنوان نمود که  بر دوش روابط عمومی  دانشگاه های علوم پزشکی گذاشته ‌شده است وگفت: خوشبختانه دست اندرکاران روابط عمومی در حوزه های مختلف دانشگاه  از آغاز اجرای بسیج ملی مقابله با کرونا همراه و همگام با مدافعان سلامت  وبا استفاده از تمامی پتانسیل‌ها و امکانات برای ارائه‌ی خدمات مطلوب از هیچ کوششی دریغ نکردند .

اینجانب ضمن گرامیداشت این روز و با احترام به همه تلاش گران و فعالان سخت کوش این حوزه، به ویژه مدیر سخت کوش و کارکنان محترم روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکي مشهد ، که صادقانه به صورت شبانه روزی برای پیشبرد اهداف سلامت تلاش می نمایندو در مسیر اعتلا و ارتقا سلامت جامعه گام بر مي دارند تبریک و تهنیت عرض مي نمايم.

از درگاه ایزد منان توفیق خدمتگزاری بیشتر و سلامت و سربلندی مسئلت دارم اميد که همت والاي شما در راه اطلاع رساني و فرهنگ سازي سلامت همواره جاويد و گسترده تر از پيش باشد.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.