پیام رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد به مناسبت سالروز آزاد سازی خرمشهر

  • PDF

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد، افزایش تعداد دانشمندان یک درصد پر استناد برتر این دانشگاه را تبریک گفترییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در پیامی ضمن تبریک سالروز حماسۀ جاودانۀ آزادسازی خرّمشهر، «روز مقاومت، ایثار و پیروزی» تاکید نموده است: حماسۀ آزادسازی خرمشهر، تا ابد در حافظۀ تاریخی این مرز و بوم، جاودانه خواهد ماند.

به گزارش وب دا، دکتر سید محمد حسین بحرینی در این پیام آورده است: سوم خرداد یادآور حماسه آفرینی ها، رشادت ها و دلاوری های انسان های خالص و پاکی است که حاضر نشدند وجبی از خاک این سرزمین را به دست دشمن بسپارند، آنان که حسین وار در راه آزادی و آزادگی تا پای جان با صلابت و استوار ایستادند.

بی تردید سوم خرداد و سالروز حماسه فتح خرمشهر فرصت مغتنمی است برای بازبینی و بازشناسی تاریخ بلند مقاومت ملت ایران، ملتی که با ایثارگری ها و رشادت های همراه با مقاومت خود در برابر استعمارگران تا بن دندان مسلح، راه جدیدی را فرا روی بشریت گشود.

و اینک پس از سال ها گذر از حماسه خرمشهر، شاهد خلق حماسه ای دیگر در مبارزه با ویروس کرونا هستیم و برادران و خواهران مسلمان ایرانی در گروه های پزشکی و پرستاری نشان دادند که فرزندان خلف همان رزمندگان دوران هشت سال دفاع مقدس هستند.

اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره تمامی شهدای گرانقدر، این مناسبت ارزشمند خاطره انگیز و غرورآفرین را به ملت بزرگ ایران به ویژه رزمندگان، جانبازان، آزادگان سرافراز و خانواده معظم شهدا و خانواده بزرگ دانشگاه علوم پزشکی مشهد تبریک عرض می نمایم.

 توفیقات روزافزون همه ملت ایران را در مسیر پاسداشت این نقطه عطف از تاریخ انقلاب اسلامی ایران در سایه رهبری هوشمندانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) از درگاه خداوند سبحان مسئلت دارم.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.